FOTO Mai preocupat de gadget decât de meci!? Fotbalistul surprins cu telefonul în mână în timpul jocului: „O fi primit RO-ALERT!” :)

stefan blanaru CS Mioveni Miluță Ștefan Blănaru Superliga Superliga
Data publicarii: Vineri 02 Septembrie 2022, 21:51
Data actualizarii: Vineri 02 Septembrie 2022, 22:00

Un fotbalist din Superliga, surprins într-o situație ingrată în timpul unui meci din etapa a noua.

CS Mioveni a obţinut prima sa victorie din acest sezon al Superligii, 1-0 cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, vineri, în deplasare, în primul meci din etapa a noua.

Unicul gol al partidei a fost înscris de albanezul Blerim Krasniqi (53), intrat la pauză, care ratase un penalty în finalul meciului cu UTA, din etapa trecută (1-1).

Faza partidei a oferit-o însă un jucător aflat pe banca de rezerve. În minutul 50 al meciului, când camera de filmat era îndreptată către antrenorul Flavius Stoican, Ştefan Blănaru, înlocuit la pauza meciului chiar marcatorul unicului gol al meciului, a fost surprins în timp ce arunca o privire peste ecranul telefonului mobil.

MM Stoica, ironii la adresa lui Blănaru

Faza a fost comentată și de Mihai Stoica, managerul general al FCSB, care a atras atenția că telefonul mobil devine o problemă tot mai gravă în rândul fotbaliștilor români.

„Poate a primit mesaj RO-ALERT. (râde) Chiar am văzut, recent, nişte copii de mingi care se jucau în pauză şi între timp stăteau şi pe telefon... Incredibil. Mi se pare ceva foarte grav... Totuşi faci parte din organizarea meciului, trebuie seriozitate. E simpatică doar pentru că au câştigat”, a spus MM Stoica, potrivit Orangesport.

CS Mioveni e neînvinsă de trei meciuri, având o victorie şi două egaluri. Pentru Sepsi OSK a fost a treia înfrângere consecutivă.