Lovitură pentru naționala României! Rămânem fără un jucător de valoare la EURO

Vladimir Screciu eruopa league Nicusor Bancu Superliga Superliga Edi Iordănescu (România) / Foto - Gabriel Chirea
Ionuț Stoica
Data publicarii: Luni 11 Martie 2024, 08:41
Data actualizarii: Luni 11 Martie 2024, 09:17
Universitatea Craiova a revenit de la 0-1 și a câștigat derby-ul din Bănie în fața celor de la FCU Craiova 1948 cu 2-1.

Universitatea Craiova a câștigat derby-ul din Bănie împotriva FCU Craiova 1948 cu 2-1, revenind după ce băieții lui Ivailo Petev erau conduși la pauză cu 1-0. Cu toate acestea, victoria vine cu un cost mare, deoarece mijlocașul defensiv Vladimir Screciu s-a accidentat în minutul 56 și riscă să rateze Campionatul European din Germania.

FCU a deschis scorul în minutul 45+4 prin Chițu însă Universitatea Craiova a obținut victoria prin reușitele lui Alexandru Mitriță în minutul 70 și Ștefan Baiaram în minutul 77, dar accidentarea lui Screciu a stârnit îngrijorări serioase. Problemele musculare au forțat înlocuirea lui Screciu cu Maldonado.

• Vladimir Screciu, ESEC total dupa transferul de 2,5 milioane la Genk: I-a impresionat cu hainele sale, plateste 8-9000 de euro! FOTO

Nicușor Bancu despre situația lui Screciu

Nicușor Bancu, la finalul meciului, a exprimat îngrijorarea pentru starea medicală a colegului său.

”Îmi pare foarte rău pentru Screciu. Se pare că a simțit din nou, cred că are ruptură. Se gândea foarte mult că va rata următoarele meciuri și inclusiv EURO, de aceea sperăm să nu fie nimic grav, mâine va face probabil un RMN.” a declarat Bancu, conform Digi Sport.