Lovitura grea pentru Dinamo inainte de meciul cu Steaua: "Sper sa nu fie grav!" Ce a zis Stoican dupa infrangerea din min 94

Dinamo Flavius Stoican Superliga
Data publicarii: Sambata 22 Martie 2014, 23:21
Data actualizarii: Sambata 22 Martie 2014, 23:26

►PRO TV prezinta: Petrolul - Astra, miercuri 20:30 si Steaua - Dinamo, joi 20:30! Fotbal pentru toata lumea!

Dinamo 2-3 Pandurii / Flavius Stoican a vorbit dupa meciul pierdut de Dinamo in minutul 94 contra celor de la Pandurii si a dezvaluit care e situatia lui Cosmin Matei, inlocuit in minutul 42 cu autorul celor 2 goluri, polonezul Bilinski. Matei este incert pentru meciul de joi

"Egalul era un rezultat echitabil. Pandurii e o echipa foarte buna, si-a jucat poate ultima sansa la cupele europene. Am pierdut o lupta, speram sa refacem moralul jucatorilor, pentru ca nu e usor sa iei golul in minutul 94. Indiferent de rezultat, important e cand ii vad ca au atitudine si fac tot ce pot. Asta e fotbalul, important este sa nu cedam.

Cu siguranta nu s-au gandit la meciul cu Steaua, stiam ca ne asteapta o partida dificila. O victoria asta-seara putea sa ne consolideze pozitia a 4-a. Dar nu cedam, mergem mai departe, mai sunt multe meciuri de disputat.

Nu mai sunt meciuri usoare, indiferent ca joci cu prima clasata sau ultima clasata. Partide deschise oricarui rezultat, conteaza sa speram pentru ca avem potential. E important sa avem aceeasi atitudine ca la partida din Ghencea.

Cosmin Matei are probleme la glezna, are o entorsa, sper sa nu fie ceva grav" a spus Flavius Stoican la Digi Sport.

"Imi pare foarte rau de acesti suporteri minunati. Am prins si noi o zi mai proasta, asta este fotbalul. Trebuie sa castigam cu Steaua, nici nu se pune problema"