Inter, prima victorie dupa 10 etape!: Brasov 1-2 Inter Curtea de Arges!

FC Brasov International Curtea de Arges Superliga
Data publicarii: Marti 16 Martie 2010, 20:00
Data actualizarii: Marti 16 Martie 2010, 20:01

Soc la Brasov! Dupa 10 etape fara victorie, Inter Curtea de Arges invinge cu 2-1 pe FC Brasov.

FC Brasov a deschis scorul in minutul 11, prin Dorel Zaharia. Mihai Roman a batut o lovitura libera de pe dreapta, mingea a sarit din pamant pana la Zaharia, care a reluat cu capul aproape de vinclu.

International Curtea de Arges a egalat in minutul 30, prin Emmanuel Kone, care a trimis mingea in poarta din voleu, in diagonala, dupa o centrare venita de la Apostu.

Echipa oaspete stabileste scorul final, 2-1, in minutul 79, prin Bacila, care a driblat portarul si a inscris cu un sut pe jos, in urma unui cotraatac-fulger.

In minutul 88, Rui Duarte (FC Brasov) a primit al doilea cartonas galben, si implicit pe cel rosu, pentru ca a degajat nervos o minge dupa care a iesit in corner.

Echipele de start:

FC Brasov: Coman - Rui Duarte, Nuno Diogo, Nae Constantin, Ezequias - Voicu, Grigore, Mateiu, Roman - Zaharia, Sburlea

International: Popa - G. Matei, Viera, Pintilii, Neagu - Abiodun, Menassel, Kone, Voiculet - Radut- Apostu

Brasov 1-0 Inter Curtea de Arges, min 11: Zaharia
Brasov 1-1 Inter Curtea de Arges, min 30: Emmanuel Kone
Brasov 1-2 Inter Curtea de Arges, min 81: Bacila

Brasov 1-2 Inter Curtea de Arges, min 90: Rui Duarte de la Brasov vede al doilea galben in acest meci si este eliminat.

Cartonase galbene: Nene '70, Rui Duarte '80 / Menasel '45, Apostu '59, Neagu '65, M. Popa '85, Radut '90+2

Arbitri: Catalin Busi (central) - Miclos Nagy, Dragos Iliescu (asistenti) - Sorin Tarcea (rezerva).

Observatori: Nicolae Grigorescu, Mircea Cezar Ionescu.

La meciul care s-a disputat pe ninsoare au asistat aproximativ 1.000 de spectatori.

Dupa golul al doilea al echipei oaspete, cativa suporteri ai formatiei brasovene au inceput sa strige: "Demisia, demisia".

Aceasta este prima victorie a echipei International Curtea de Arges dupa zece etape.