Laszlo Dioszegi, verdict crunt în urma slabelor rezultate de la Sepsi: "Trebuie să recunoaștem"

Sepsi OSK laszlo dioszegi Superliga Superliga Laszlo Dioszegi
Data publicarii: Sambata 07 Octombrie 2023, 10:09
Data actualizarii: Sambata 07 Octombrie 2023, 10:09

Sepsi OSK se află pe locul 10 în clasament cu 12 puncte.

După 10 meciuri disputate în primul eșalon al României, echipa pregătită de Liviu Ciobotariu a înregistrat trei victorii, trei rezultate de egalitate și patru înfrângeri. Eșecurile sunt consecutive.

Laszlo Dioszegi, patronul formației din Sfântu Gheorghe, a vorbit despre ultimele rezultate și a subliniat că echipa nu mai arată deloc ca în tururile preliminare din UEFA Europa Conference League și că forma actuală a jucătorilor lasă de dorit.

„S-au întâmplat multe lucruri după aventura europeană, numai că nici până în ziua de astăzi nu ne dăm seama ce s-a întâmplat și cred că va rămâne o enigmă pentru mult timp ceea ce s-a întâmplat în ultimele 4 meciuri.

Un lucru e clar, nu mai e echipa ce a fost acum o lună jumătate. Nu se șterge niciodată, rămâne în istorie ceea ce au făcut în teren, dar atitudinea, dăruirea și voința a ceea ce vedem în ultima lună lasă mult de dorim.

Trebuie să recunoaștem”, a spus Laszlo Dioszegi, potrivit SportTotal.

În următoarea etapă, Sepsi va face deplasarea pe „Cluj-Arena” pentru partida cu 'U' din etapa a 12-a a sezonului regulat din Superliga României. Meciul va fi LIVE TEXT și pe www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro luni, 9 octombrie, de la ora 21:00.

CFR Cluj - Sepsi OSK 3-0

Panagiotis Tachtsidis a deschis scorul pentru ardeleni în minutul 41, după ce a transformat impecabil o lovitură de la 11 metri. În repriza secundă, Mario Camora a dus scorul la 2-0 în minutul 70.

Pe finalul partidei, după ce CFR Cluj și-a creat câteva ocazii mari la poarta lui Roland Niczuly, Daniel Bîrligea a mai punctat o dată pentru ardeleni și a blocat tabela de marcaj la 3-0 în minutul 81.

Echipele de start

• CFR Cluj: Sava - Mihai, Mogoș, Ajeti, Kresic, Morgan - Muhar, Tachtsidis, Cvek - Juricic, Jefte
  • Sepsi OSK: Niczuly - Aganovic, Bălașa, Kecskes, Ștefan - Oroian, Alimi, Francisco - Gheorghe, Debeljuh, Ștefănescu