Laszlo Dioszegi s-a enervat! Prima măsură anunțată la Sepsi: ”Ajungem la retrogradare”

laszlo dioszegi CFR Cluj - Sepsi sepsi Superliga Laszlo Dioszegi
Data publicarii: Vineri 06 Octombrie 2023, 18:40
Data actualizarii: Vineri 06 Octombrie 2023, 18:40

Sepsi a pierdut fără drept de apel meciul cu CFR Cluj, scor 3-0, în cadrul unei restanțe din etapa a 5-a.

După partida din Gruia, Sepsi a ajuns la patru înfrângeri consecutive în campionat și a căzut pe locul zece, cu doar 12 puncte, la egalitate cu Universitatea Cluj.

Laszlo Dioszegi, care a plecat supărat ieri de la stadion după meciul cu CFR Cluj, a anunțat prima măsură luată la Sepsi după încă un eșec.

Patronul pregătește o ședință internă la club, la care va participa și staff-ul tehnic.

Laszlo Dioszegi: ”Suntem în pericol să ajungem la retrogradare”

”Nu am fost niciodată supărat pe jucători sau staff. Dar cu mentalitatea pe care au arătat-o în ultimele meciuri ne scufundăm. Unii spuneau după primele 6 meciuri că am putea fi candidata secretă la titlu, acum suntem în pericol să ajungem la retrogradare!

Avem ședință, va fi ținută și cu Attila Hadnagy și cu staff-ul tehnic. Nu este vorba de ceva care să afecteze staff-ul tehnic, e vorba de mentalitate. Trebuie ca jucătorii să înțeleagă că așa nu se mai poate.

Nu am avut o înfrângere în primele 6 meciuri și acum avem 4 la rând. Nu este vorba că ne-a bătut CFR Cluj, FCSB sau Farul, problema este că am pierdut lamentabil. Vreau să văd în ochii jucătorilor dorința de a lupta”, a spus Laszlo Dioszegi, pentru iAMSport.

CFR Cluj - Sepsi OSK 3-0

Panagiotis Tachtsidis a deschis scorul pentru ardeleni în minutul 41, după ce a transformat impecabil o lovitură de la 11 metri. În repriza secundă, Mario Camora a dus scorul la 2-0 în minutul 70.

Pe finalul partidei, după ce CFR Cluj și-a creat câteva ocazii mari la poarta lui Roland Niczuly, Daniel Bîrligea a mai punctat o dată pentru ardeleni și a blocat tabela de marcaj la 3-0 în minutul 81.