Kosovarii au reacțioant după ce Rrahmani & Krasniqi au făcut show în Rapid - FCSB 4-0

Rapid - FCSB krasniqi Rrahmani Superliga
Data publicarii: Duminica 10 Martie 2024, 20:47
Data actualizarii: Duminica 10 Martie 2024, 20:47

Giuleștenii au câștigat sâmbătă seară pe Arena Națională cu FCSB, scor 4-0, în etapa #30, și au micșorat diferența la patru puncte între ei și liderul Superligii, după accederea în play-off.

Formația dirijată de Cristiano Bergodi intră în play-off cu 28 de puncte și beneficiază de rotunjire în a doua parte a campionatului, în timp ce FCSB rămâne în fruntea clasamentului cu 32 de puncte.

Kosovarii au pus-o la punct pe FCSB. După golul lui Paul Iacob din prima repriză (minutul 33), a venit rândul străinilor să pună punctul pe ”i” pe Arena Națională, în fața a aproape 44 de mii de suporteri rapidiști.

Albion Rrahmani (minutul 54, minutul 82) și Ermal Krasniqi (minutul 74) și-au trecut numele pe tabela de marcaj și au produs cea mai usturătoare înfrângere pentru FCSB în sezonul în curs.

”Rrahmani și Krasniqi, de neoprit în România”, au titrat kosovarii de la koha.net.

”Cei doi atacanți kosovari, Albion Rrahmani și Ermal Krasniqi, nu se opresc la Rapid. Amândoi au contribuit la trei goluri din victoria cu 4-0 împotriva FCSB-ului de sâmbătă. Atacantul central Rrahmani a înscris de două ori, în timp ce Krasniqi, o singură dată”, au mai scris jurnaliștii.