Jucătorul remarcat de Elias Charalambous după egalul cu CFR Cluj: „A jucat foarte bine!” Mesaj pentru fani

Elias Charalambous CFR Cluj FCSB Superliga Superliga Elias Charalambous
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Duminica 09 Aprilie 2023, 23:21
Data actualizarii: Duminica 09 Aprilie 2023, 23:25

FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, în deplasare, în compania campioanei CFR Cluj, în etapa cu numărul trei din Superliga.

La finalul meciului, Elias Charalambous a pus rezultatul slab obținut de echipa sa pe jocul slab prestat de roș-albaștri în prima repriză.

„Reacția din repriza secundă a fost foarte bună, ceea ce contează pentru mine. Am avut puterea de a reveni, ceea ce este un semnal foarte bun.

Nu-mi place să vorbesc individual despre jucători, dar Coman a jucat foarte bine de când am venit aici, a marcat un gol frumos, dar jocul a făcut de echipă.

Am mai spus. În prima repriză am făcut un meci prost. Ăsta e fotbalul, nu contează cum începi meciul, poți întoarce rezultatul dacă te concentrezi.

Vreau să le mulțumesc fanilor care au venit să ne fie alături. Este foarte important pentru noi că ne susțin”, a spus Elias Charalambous.

CFR Cluj - FCSB, scor 1-1

În urma rezultatului înregistrat în Gruia, CFR Cluj s-a depărtat la patru puncte de liderul Farul Constanța, în timp ce distanța dintre FCSB și liderul clasamentului crește la cinci lungimi.

Etapa viitoare, CFR Cluj va primi vizita lui Sepsi OSK, sâmbătă (15.04.2023), de la ora 19:00, în timp ce FCSB va întâlni, pe teren propriu, liderul Farul Constanța, luni (17.04.2023), de la ora 20:30.