Jucătorul de la Dinamo care l-a scos din sărite pe Basarab Panduru: „Atunci eşti lat!”

Basarab Panduru Dinamo Ricardo Grigore Superliga Basarab Panduru
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Duminica 06 August 2023, 16:19
Data actualizarii: Duminica 06 August 2023, 16:28

Dinamo Bucureşti a obţinut primul său punct de la revenirea în Superliga, sâmbătă seara, în deplasare cu Universitatea Cluj, scor 1-1 (1-0), în etapa a patra.

După trei eşecuri consecutive, Dinamo a deschis scorul prin Dennis Politic (15'), la ''U'' a egalat după pauză, prin ex-dinamovistul Daniel Popa (51').

La finalul meciului, Ricardo Grigore a susținut că echipa din „Ștefan cel Mare” ar fi putut obține un rezultat mai bun, însă oboseala acolată pe drumul către Cluj și-a spus cuântul.

„Tu, care ai jucat din săptămână în săptămână, ce obosit eşti?! În etapa 21 ce mai faci, că te prinde etapa 21 anul ăsta. Atunci eşti lat, dacă acum eşti obosit!”, a fost replica lui Basarab Panduru pentru Ricardo Grigore, potrivit Orangesport.

Ce a spus Grigore după meciul cu U Cluj

„Un punct important, ne întristează faptul că am condus, trebuia să nu lăsăm piciorul de pe accelerație. În a doua repriză am început bine, iar mai apoi a fost acea neatenție, ne-au prins pe o tranziție negativă, au centrat și au dat gol.

Nici terenul nu a fost în cele mai bune condiții, iar rezultatul final a fost corect pentru ambele formații. Nu am mai avut răbdare, nu am mai ținut de minge, trebuia să ținem mai mult de ea, puteam să schimbăm soarta meciului, a fost o deplasare foarte grea, drum lung, oboseala, dar important e că s-a terminat cu bine. Trebuie să luăm ce e mai bine din acest meci.

Da, am progresat. La analiza oricărui meci suntem foarte atenți, Mister evidențiază tot, ne bucurăm că facem progrese, sunt detaliile mici care fac diferența în prima ligă. Mulți suntem tineri, trebuie să finisăm aceste lucruri. Degeaba avem joc frumos, dacă nu este și eficient”, a spus Ricardo Grigore, la finalul duelului cu U Cluj.