Ion Crăciunescu îl face praf pe Elias Charalambous: "Rupt!"

FCSB Elias Charalambous Ion Craciunescu Superliga ”Vrei să-ți bați joc de echipă!” Verdict dur al lui Ion Crăciunescu, după FCU Craiova - FCSB 0-1
Data publicarii: Duminica 29 Octombrie 2023, 08:21
Data actualizarii: Duminica 29 Octombrie 2023, 08:20

FCSB a remizat cu Petrolul Ploiești sâmbătă seară, scor 2-2.

Cele două echipe s-au întâlnit pe stadionul „Ilie Oană” sâmbătă seară, pe o arenă aproape plină. La capătul celor 90 de minute, FCSB și Petrolul Ploiești au împărțit punctele.

Fost arbitru, Ion Crăciunescu a vorbit despre Elias Charalambous după remiza FCSB-ului de la Ploiești și a subliniat că antrenorul roș-albaștrilor nu se află cu picioarele pe pământ.

• De asemenea, Ion Crăciunescu a evidențiat că principalul atu al vicecampioanei e patronul Gigi Becali

„E într-o altă lume, e rupt de realitate! FCSB are un atu foarte important. Domnul Becali, fie că le place unora sau nu, a băgat bani și a adus jucători. Are un lot bun. Nu știu de ce nu se trezește odată, să aducă un antrenor peste nivelul jucătorilor.

De asta suferă atât. Ar trebui să bată în pas de defilare. Cât o să-i convină domnului Becali să bage mâna în buzunar, să arunce milioanele?”, a spus Ion Crăciunescu, potrivit DigiSport.

Petrolul Ploiești - FCSB 2-2

Damjan Djokovic a deschis scorul în minutul trei al partidei, iar Alexandru Băluță a majorat diferența pentru gruparea roș-albastră în minutul 52 din partea secundă.

Pe final, „lupii galbeni” au dat lovitura. Jair a micșorat diferența în minutul 71, iar Gicu Grozav a fructificat o lovitură de pedeapsă în minutul 90+7 și a smuls un egal.