Ilie Dumitrescu, analiză dură asupra jocului făcut de FCSB în meciul cu CFR: „Nu ai ce să remarci!”

Ilie Dumitrescu CFR Cluj FCSB Superliga Superliga Ilie Dumitrescu și Helmut Duckadam
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Duminica 09 Aprilie 2023, 23:29
Data actualizarii: Duminica 09 Aprilie 2023, 23:45

CFR Cluj şi FCSB au încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-0), duminică seara, pe Stadionul „Dr. Constantin Rădulescu”, într-un meci din etapa cu numărul trei din playoff-ul Superligii.

Ilie Dumitrescu i-a taxat pe băieții lui Charalambous pentru meciul slab făcut cu CFR Cluj, susținând faptul că nu are pe cine să remarce, din tabăra vicecampioanei, după remiza din Gruia.

„Florinel Coman este puțin dezamăgit, nu foarte mulți jucători s-au ridicat la un nivel bun din lotul FCSB-ului, dintre cei care au jucat în această seară.

Olaru, mai bine pe final de primă repriză și în repriza a doua a împins jocul foarte mult, dar în rest... e foarte greu să remarci.

OK, Compagno, combativ, dar fără realizări, fără să aibă anumite sclipiri”, a spus Ilie Dumitrescu la finalul meciului CFR Cluj - FCSB, la Digisport.

CFR Cluj - FCSB, scor 1-1

În urma rezultatului înregistrat în Gruia, CFR Cluj s-a depărtat la patru puncte de liderul Farul Constanța, în timp ce distanța dintre FCSB și liderul clasamentului crește la cinci lungimi.

Etapa viitoare, CFR Cluj va primi vizita lui Sepsi OSK, sâmbătă (15.04.2023), de la ora 19:00, în timp ce FCSB va întâlni, pe teren propriu, liderul Farul Constanța, luni (17.04.2023), de la ora 20:30.