Dan Petrescu nu se dezminte după CFR Cluj-FCSB: "Am luat gol dintr-o fază de nimic". Ce a declarat despre arbitraj

Dan Petrescu CFR Cluj CFR Cluj - FCSB Superliga
Data publicarii: Duminica 09 Aprilie 2023, 23:30
Data actualizarii: Duminica 09 Aprilie 2023, 23:34

CFR Cluj şi FCSB au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci din etapa a treia a fazei play-off a Superligii.

Campioana a deschis scorul prin Daniel Bîrligea (minutul 19). FCSB a reuşit egalarea în repriza secundă, dintr-o lovitură liberă executată de Florinel Coman (minutul 68).

Bucureştenii au marcat pe final (90+1) prin Billel Omrani, dar golul a fost anulat pentru offsaid. CFR Cluj e neînvinsă de opt etape (patru victorii, patru egaluri), dar a remizat în toate cele trei meciuri din play-off. FCSB e neînvinsă de patru etape, în care are două victorii şi două egaluri.

Ce a declarat Dan Petrescu după CFR Cluj - FCSB 1-1

"E a treia oară în play-off când conducem și nu câștigăm, dar nu am ce să le reproșez băieților. Mi s-a părut că zidul era la 12m, dar nu mai contează. Și un penalty la Birligea și un henț, dar nu depinde de mine, ci de VAR.

Băieții și-au dat viața, au luptat, dar am făcut doar trei puncte până acum, iar campionatul se câștigă pe puncte. Nici la 1-0 nu ne-am retras, dar s-a întâmplat să fie faza asta din nimic. Avem zece meciuri fără înfrângere, moralul ar trebui să fie bun, chiar dacă suntem la patru puncte de lider. E clar că Farul e favorită, dar mai au două meciuri cu CFR Cluj, două meciuri cu FCSB.

Dacă nu se accidenta așa cum o face el mai mereu, nu îl schimbam deloc. La Petrila atitudinea a fost bună, dar realizările nu prea. Acum nu cred că e nimic grav la Birligea, nu l-aș fi schimbat niciodată", a declarat Dan Petrescu la finalul meciului, la DigiSport.

sursa foto: Sport Pictures