Horațiu Moldovan nu a uitat de episodul de la Constanța: ”În Giulești nu se ține ranchiună”

Horatiu Moldovan Rapid Rapid - Farul Superliga
Data publicarii: Duminica 02 Aprilie 2023, 00:26
Data actualizarii: Duminica 02 Aprilie 2023, 00:26

Rapid a remizat cu Farul Constanța, scor 1-1, și a ajuns la patru meciuri consecutive fără victorie în Liga 1.

Giuleștenii au deschis scorul prin Bamboye în minutul 55, dar cei de la Farul au reușit să restabilească egalitatea prin Nedelcu, în minutul 76. Horațiu Molodvan a intervenit salvator pe finalul partidei și a tras concluzii după partida din Giulești.

Portarul nu a uitat nici de evenimentul de la Constanța, atunci când cei de la Farul i-au lăsat pe fanii Rapidului în afara stadionului.

Horațiu Moldovan: ”Fanii sunt campioni de mult în Liga 1”

„A fost un meci frumos, de play-off, dar noi ne doream să câștigăm. Asta ne dorim la fiecare meci. Mă bucur că am reușit să-mi ajut echipa, să scot această minge. Cred că și Marian Aioani a scos una identică în prima repriză, țin să-l felicit. A lovit-o senzațional Nedelcu, bravo lui, asta e.

Publicul nu cred că mai are nevoie de nicio prezentare, ei sunt campioni de mult în Liga 1, noi trebuie să ne ridicăm la nivelul lor. În Giulești nu se ține ranchiună, a fost frumos, fanii Farului au avut și ei un sector plin. O luăm meci cu meci și noi ne gândim să prindem un loc de Europa. Este drum lung, vedem ce va fi până la final.

Ne dorim să avem toate partidele la fel, dar să și câștigăm. Punctele sunt mai importante decât spectacolul. În Giulești nu ai cum să nu faci spectacol, e ceva incredibil. Farul a jucat doar cu jucători cu calitate individuală foarte bună, pot face diferența în orice moment”, a spus Horațiu Moldovan.

În runda următoare, Rapid va juca pe terenul lui Sepsi, în timp ce Farul Constanța va primi vizita Universității Craiova.