EXCLUSIV Helmut Duckadam, sincer despre FCSB: ”Singurul lucru care m-a pus pe gânduri”
![Helmut Duckadam, sincer despre FCSB: Singurul lucru care m-a pus pe gânduri Helmut Duckadam FCSB Superliga](https://res.sport.ro/assets/sport/2024/01/07/image_galleries/802682/duckadam-e-convins-jucatorul-care-poate-pleca-maine-de-la-fcsb_1_size6.jpg)
FCSB pare de neoprit în campionatul României. Ocupă primul loc cu 44 de puncte și se află la 13 lungimi în fața ocupantei poziției secunde, CFR Cluj.
Roș-albaștrii și-au câștigat toate meciurile din play-off-ul Superligii României și sunt extrem de aproape să-și treacă în cont primul titlu de campioani după o lungă absență de nouă ani.
Helmut Duckadam, sincer despre FCSB: ”Singurul lucru care m-a pus pe gânduri”
Helmut Duckadam nu crede că FCSB mai poate fi oprită. Mai mult, Eroul de la Sevilla susține că succesul roș-albaștrilor a venit și ca urmare a rezultatelor slabe înregistrate de contracandidatele la titlu.
- De asemenea, fostul președinte de imagine de la gruparea roș-albastră a punctat că singurul lucru care l-a pus pe gânduri referitor la situația de la FCSB a fost lotul subțire
Pentru FCSB urmează confruntarea cu Rapid din etapa cu numărul cinci de sâmbătă, 20 aprilie, de la ora 20:30. Partida va fi LIVE TEXT pe www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro.
”Nu cred că o mai oprește cineva. Nu cred că mai reușește cineva. Celelalte echipe joacă între ele. Se vor mai încurca. Iar diferența e mult prea mare. Celelalte echipe nu au fost omogene. Nu au avut rezultate constante. De aici diferența asta foarte mare de puncte.
S-a văzut și în timpul campionatului că anul acesta FCSB avea cea mai mare șansă. Singurul lucru care m-a pus pe gânduri a fost lotul FCSB-ului. Că e destul de subțire. Acolo dacă se întâmpla două-trei accidentări... Nu mai avea aceeași putere FCSB.
Dar, campionatul este jucat. Acum, că se va decide în următoarea etapă, peste două etape... Nimeni nu o mai poate împiedica pe FCSB”, a spus Helmut Duckadam pentru Sport.ro.
Cum arată clasamentul Superligii României
Cu patru din patru victorii obținute în play-off, FCSB e prima clasată cu 44 de puncte. CFR Cluj se situează pe poziția secundă cu 31 de puncte, la egalitate cu Universitatea Craiova, care completează podiumul.
- 1. FCSB - 44 de puncte
- 2. CFR Cluj - 31 de puncte
- 3. Universitatea Craiova - 31 de puncte
- 4. Farul Constanța - 29 de puncte
- 5. Rapid București - 28 de puncte
- 6. Sepsi OSK - 27 de puncte
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News