Hagi, dupa finalul DRAMATIC de la Chiajna: "Nu invatam nimic! Suntem egoisti". Ce spune "Regele" despre cele doua puncte pierdute

Gica Hagi Viitorul Superliga
Data publicarii: Vineri 21 Noiembrie 2014, 20:40
Data actualizarii: Vineri 21 Noiembrie 2014, 20:50

Viitorul 1-1 Concordia Chiajna | Echipa lui Gica Hagi a pierdut doua puncte in ultimul minut al prelungirilor, atunci cand Mitrita a ratat o sansa mare, iar Florea, la faza imediat urmatoare, a inscris cu un sut frumos.

Viitorul lui Hagi a condus cu 2-0 la Chiajna, intr-un meci in care, desi a jucat chiar pe terenul Concordiei, a fost considerata gazda.

Echipa lui Gica Hagi a avut 2-0 la pauza, gratie golurilor marcate de Florin Tanase si Mitrea, dar s-a vazut egalata in ultimul minut de joc.

Viitorul a pierdut doua puncte pretioase pe care le-a avut in mana, iar Gica Hagi s-a aratat extrem de suparat la final.

"Felicit Chiajna pentru ca a crezut in revenire. Noi am facut lucruri bune in prima repriza, dar in a doua am facut numai greseli! Aceleasi greseli pe care le tot facem! Sunt suparat pentru ca nu invatam nimic.

Jucatorii sunt egoisti si din cauza asta nu facem nimic, pentru ca sunt prea individualisti. Am pierdut doua puncte pe teren propriu, dar drumul e lung. Din pacate, oferim cadouri. Am zis ca sunt tineri, dar nu sunt tineri, sunt egoisti", a spus Gica Hagi la Dolce Sport.

Viitorul se afla in acest moment pe locul 10 al clasamentului, cu 18 puncte acumulate in 15 partide. Concordia Chiajna este pe 15, la 5 puncte in spate.