Grigoras, umilit cu 4-0 de fosta sa echipa! Vezi cum explica dezastrul!

Otelul Galati Petre Grigoras Poli Iasi Superliga
Data publicarii: Vineri 23 Octombrie 2009, 18:05
Data actualizarii: Vineri 23 Octombrie 2009, 18:06

Petre Grigoras a declaratca echipa sa a suferit o cadere inexplicabila in partida cu Otelul Galati, pierduta cu scorul de 0-4.

"O victorie fara dubii a Otelului. Un 4-0 dupa care nu prea ai multe de comentat. Dupa 40 de minute ale noastre, am suferit o cadere inexplicabila, ceva s-a rupt, dar atat de tare ca Otelul ar fi putut sa faca scorul campionatului cu noi. Din cauza faptului ca nu am jucat nimic in repriza a doua, cred ca e mai rusinos cum am pierdut astazi decat acel 0-7, cu Rapidul, cand eram pe banca Otelului. In repriza a doua, pot spune ca am fost catastrofe. E un moment dificil pentru noi, avem doua infrangeri consecutive, peste care trebuie sa trecem repede, pentru ca ne asteapta vremuri grele. Urmeaza alte doua partide dificile, cu Craiova si cu Dinamo", a spus Grigoras.

Referindu-se la revenirea sa la Galati, Petre Grigoras a spus: "Regrete am avut cand am plecat, dar cum nu exista echipa fara antrenor, s-a gasit repede un inlocuitor si viata merge inainte. Astazi, cred ca jucatorii mei au fost mai emotionati decat mine".

Antrenorul Petre Grigoras a fost aplaudat, la intrarea in stadion, de cei aproximativ 3000 de spectatori, iar la finalul partidei s-a imbratisat cu mai multi fotbalisti galateni.