VIDEO Gigi Becali, verdict despre lupta la titlu: ”Zero interes față de ei”

Data publicarii: Marti 23 Ianuarie 2024, 18:58
Data actualizarii: Marti 23 Ianuarie 2024, 18:57

FCSB se află pe primul loc în sezonul regulat al Superligii României cu 47 de puncte.

Formația dirijată de Elias Charalambous și Mihai Pintilii a înregistrat, până în clipa de față, 14 victorii, cinci rezultate de egalitate și trei înfrângeri după 22 de etape disputate în primul eșalon al României.

Gigi Becali, verdict despre lupta la titlu: ”Zero interes față de ei”

FCSB a învins-o luni seară pe Arena Națională, pe un ger năprasnic în Capitală, cu 4-0 pe UTA Arad, și s-a distanțat, așadar, la 11 puncte de CFR Cluj (locul doi) și Rapid București (locul trei).

Gigi Becali, patronul FCSB, a vorbit despre lupta la titlu și a subliniat că Rapidul nu prezintă interes deloc pentru el și că se bate la campionat doar cu CFR Cluj și Universitatea Craiova.

• De asemenea, latifundiarul din Pipera a precizat că obiectivul său e să ajungă din nou în Liga Campionilor cu gruparea roș-albastră

”Eu vreau să câștig bani la fotbal, iar ca să fac asta, trebuie să ajung în Liga Campionilor. Acesta este țelul meu. Pe mine mă interesează CFR și Craiova. Rapid... poate la anul. Ideea mea este de a face o echipă puternică, să câștig fără emoții. O să vedem acum, cu Craiova, despre ce e vorba. Dacă și pe Craiova o dominăm așa clar, înseamnă că avem valoare. Intră și Coman. Noi am dat 4 goluri aseară, fără Coman”, a spus Gigi Becali.

FCSB - UTA Arad 4-0

Roș-albaștrii au început în forță anul cu un rezultat uriaș în Superliga. Darius Olaru a realizat un hat-trick, după ce a deschis scorul în minutul 20, a majorat diferența în minutul 22 și a modificat tabela de marcaj în minutul 66.

David Miculescu și-a trecut și el în cont un gol în minutul 82, iar FCSB (47 de puncte) s-a distanțat, așadar, la 11 puncte în clasament de CFR Cluj, care ocupă poziția a doua cu 36 de puncte.