EXCLUSIV Gigi Becali râde de CFR Cluj, după numirea lui Mutu: ”Nu-mi mai e teamă”

Gigi Becali CFR Cluj FCSB Superliga Gigi Becali
Data publicarii: Luni 22 Ianuarie 2024, 23:41
Data actualizarii: Luni 22 Ianuarie 2024, 23:45

FCSB a câștigat categoric primul meci din Superliga României în 2024, scor 4-0 cu UTA Arad.

Darius Olaru a fost cel care a deschis scorul în minutul 20, cu un șut puternic din afara careului, iar două minute mai târziu a dus scorul la 2-0, profitând de o gafă în defensiva lui Mircea Rednic.

În partea secundă, tot Olaru a reușit ”tripla” după ce a transformat un penalty acordat cu VAR, iar David Miculescu a stabilit scorul final, 4-0.

Gigi Becali a fost întrebat despre situația de la CFR Cluj, principala contracandidată a FCSB-ului la titlu, care și-a demis antrenorul și l-a ales pe Adrian Mutu (45 de ani) pentru a doua parte a sezonului.

Patronul vicecampioanei spune că nu mai are emoții cu privire la câștigarea campionatului și lasă de înțeles că noul antrenor nu ar putea schimba radical situația de la CFR Cluj.

Gigi Becali: ”Nu-mi mai e teamă”

„Nu mă mai interesează de alții, ce mă interesează de ei? E treaba lor. Ce, te întărești cu antrenorul? Nu vreau să vorbesc de alții, dar nu-mi mai e teamă, având în vedere tot ce văd, jocul lor și al tuturor și jocul nostru, diferența de punte, nu mai am niciun fel de teamă.

Nu mă interesează pe mine pe cine aduc ei, e problema mea? Aici e vorba de echipă, de valoare în primul rând. E și distanță, dacă batem azi se fac 11 puncte”, a spus Gigi Becali, în exclusivitate pentru PRO TV.

FCSB a profitat de pasul greșit făcut de CFR Cluj, care a pierdut cu ultima clasată, FC Botoșani. Victoria vicecampioanei o duce la 11 puncte distanță de locul doi, după 22 de etape.

În următoarea etapă, FCSB se va deplasa pe terenul celor de la Universitatea Craiova, ocupanta locului patru, în timp ce UTA Arad, care a rămas pe locul 13, va primi vizita celor de la Sepsi OSK.