Gigi Becali: "Vali Badea va avea intotdeauna loc la Steaua"

Autor: Sport.ro
Duminica 23 Martie 2008, 23:34
"VA AVEA LOC INTOTDEAUNA LA STEAUA"

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Vali Badea a salvat Steaua intr-un moment crucial. Dupa ce doar Dinamo reusise sa se impuna in cea mai nebuna etapa din 2008, Steaua a fost condusa o repriza intreaga de UTA. Echipa din Arad era sa produca surpiza in minutul 74, cand Zapata a fost surprins de o minge sutata de la mijlocul terenului. Badea a marcat in minutul 90 si a salvat Steaua de la un egal exact ca cel din tur (1-1). Patronul Stelei, Gigi Becali, radia de fericire. I-a promis lui Badea un loc pe viata la echipa."Inca am incredere in Badea, stiu ca nu e un jucator terminat. L-am asigurat pe Badea ca va fi intotdeauna bine primit la Steaua, Badea e norocul Stelei si n-am sa uit niciodata cele doua goluri pe care le-a dat cu Standard Liege"