Etapă de vis pentru FCSB! Cum arată clasamentul

FCSB Etapa 22 Superliga Superliga
Data publicarii: Luni 22 Ianuarie 2024, 21:56
Data actualizarii: Luni 22 Ianuarie 2024, 21:56

Superliga României a revenit vineri după pauza de iarnă cu meciul dintre Sepsi OSK și Poli Iași, de la Sfântu Gheorghe, încheiat 6-0 în favoarea covăsnenilor.

După setul luat de Sepsi, a urmat un nou thriller în Superliga: Rapid București a învins-o grandios pe FCU Craiova cu 4-3, după ce a revenit pe tabela de marcaj de la 1-3 în repriza secundă.

• FCSB - UTA Arad 4-0

Universitatea Craiova și CFR Cluj s-au înzăpezit în etapa #22 din sezonul regulat al Superligii României, iar FCSB a beneficiat din plin de rezultatele celor două echipe. Roș-albaștrii au învins-o fără drept de apel pe UTA Arad pe Arena Națională cu 4-0 și s-au distanțat în clasament.

FCSB se situează, așadar, pe primul loc cu 47 de puncte. 14 victorii, cinci rezultate de egalitate și trei înfrângeri a înregistrat formația dirijată de Elias Charalambous și Mihai Pintilii până acum în campionat.

Pe locul doi se află CFR Cluj cu 36 de puncte, care l-a demis pe Andrea Mandorlini de pe banca tehnică, fiind înlocuit cu Adrian Mutu. Mutarea încă nu a fost oficializată, dar Neluțu Varga, patronul ardelenilor, a făcut deja anunțul.