Gigi Becali primește o veste excelentă, înainte de FCSB - Farul Constanța

Gigi Becali FCSB fcsb - farul constanta Superliga Gigi Becali / Sport Pictures
Data publicarii: Luni 10 Aprilie 2023, 19:16
Data actualizarii: Luni 10 Aprilie 2023, 19:16

După egalul cu CFR Cluj, scor 1-1, FCSB primește o veste bună, cu o săptămână înainte de duelul cu liderul Farul Constanța.

Vicecampioana nu s-a putut baza la Cluj pe doi dintre cei mai importanți jucători ai echipei. Octavian Popescu a suferit o entorsă și a ratat chiar și meciul cu Sepsi, iar Malcom Edjouma nu a fost disponibil din cauza unei toxiinfecții alimentare.

Veste bună pentru FCSB, înainte de meciul cu Farul Constanța

Potrivit Spotmedia, cei doi ar urma să fie recuperați până la ora jocului cu Farul și vor fi la dispoziția lui Elias Charalambous.

Rămâne de văzut dacă FCSB va alege să se bazeze pe Octavian Popescu, având în vedere că Gigi Becali a declarat în mai multe rânduri că, pentru meciurile decisive din play-off, pe postul său va juca Florinel Coman.

Șeptarul FCSB-ului a avut evoluții bune și a marcat în ultimele două partide ale echipei, astfel că e greu de crezut că Popescu ar putea să-l înlocuiască.

VIDEO - Gigi Becali, după meciul cu CFR Cluj

CFR Cluj - FCSB 1-1. Rezultat bun pentru Farul Constanța!

Ardelenii au început în forță partida de pe Stadionul „Dr. Constantin Rădulescu” din Gruia. Daniel Birligea a deschis scorul în minutul 19 și a asigurat avantajul lui CFR Cluj în prima repriză.

În partea a doua a meciului, Florinel Coman a restabilit egalitatea în minutul 68. În minutele de prelungire, Billel Omrani a dat lovitura pentru FCSB, dar VAR-ul a intervenit și a anulat reușita.

În consecință, cele două echipe au împărțit punctele și se vor pregăti pentru următoarele meciuri.

CFR Cluj o va înfrunta pe Sepsi OSK sâmbătă, 15 aprilie, de la ora 19:00, în timp ce „roș-albaștrii” se vor duela cu liderul Farul Constanța luni, 17 aprilie, de la ora 20:30.