VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali l-a pus la zid pe căpitanul FCSB-ului: "Dormea pe teren". Ce i-a reproșat în comparație cu Deac

Data publicarii: Luni 24 Ianuarie 2022, 12:29
Data actualizarii: Luni 24 Ianuarie 2022, 12:48

FCSB și CFR Cluj au remizat pe Arena Națională, scor 3-3.

Octavian Popescu a deschis scorul pe Arena Națională cu un șut superb, din afara careului. Bucuria gazdelor nu a durat mult. Debeljuh a reușit ”dubla” în finalul primei părți și a întors rezultatul în favoarea ardelenilor.

După pauză, Vali Gheorghe a reaprins speranțele ”roș-albaștrilor” cu reușita sa de 2-2. Chipciu a fost cel care a dus scorul la 3-2 după doar șase minute, cu un șut violent de la 11 metri.

Iulian Cristea a fost cel care a închis tabela în minutul 90+3, după ce a reluat cu capul o minge centrată de pe partea stângă, la colțul scurt. CFR rămâne lider după această partidă, cu aceeași diferență de puncte (zece).

Gigi Becali, deranjat de evoluția lui Florin Tănase

Unul dintre jucătorii de la FCSB cu o evoluție ștearsă a fost chiar căpitanul echipei, Florin Tănase. Într-o intervenție telefonică la emisiunea "Ora Exactă în Sport", Gigi Becali a declarat că nu a fost mulțumit de prestația jucătorului, diferența dintre cele două echipe fiind făcută de evoluțiile invers proporționale ale lui Tănase și Deac.

"Cred că evoluția lui Tănase a fost influențată, el nu a jucat nimic aseară, faceți comparație cu Deac, Deac a câștigat meciul lor, Tănase a contribuit la golurile luate de noi. De ce? Dormea pe teren. El le tărăgăna. Ce faci, mă, joci cu Clinceni? Păi, ce faci, nu ai mai intrat într-un duel 1 la 1, vrei sau nu să joci.

Știți că eu îl iubesc, i-am dat salariu 30.000, dar ce a făcut el aseară nu e normal.", a declarat Gigi Becali în direct la PRO X