Gigi Becali i-a stabilit strategia lui Toni Petrea! Ce vrea să facă la pauza meciului FCSB - U Cluj

Gigi Becali FCSB Toni Petrea U Cluj Superliga
Data publicarii: Duminica 17 Iulie 2022, 19:16
Data actualizarii: Duminica 17 Iulie 2022, 19:16

FCSB debutează în noul sezon din Superligă în această seară, de la ora 21:30, contra Universității Cluj, LIVE TEXT pe www.sport.ro.

Vicecampioana României pare că a fost norocoasă la tragerea la sorți pentru stabilirea programului din noul sezon, având în vedere că începe campionatul cu un meci pe teren propriu împotriva unei nou-promovate.

Gigi Becali i-a stabilit strategia lui Toni Petrea

Gigi Becali așteaptă ca FCSB să facă spectacol încă din prima repriză, iar la pauză să aibă deja un avans considerabil pe tabelă pentru ca Toni Petrea să îi odihnească pe jucătorii importanți.

"Eu vreau să văd, mă aștept la 2 sau 3-0 la pauză ca să odihnesc jucătorii pentru Conference League, la asta mă aștept. Asta trebuie să facă echipa asta", a spus Gigi Becali, la Digisport.

La doar patru zile după meciul cu U Cluj, FCSB are programat primul duel din Conference League, contra formației Saburtalo Tbilisi, în Georgia.

Partida tur este programată în deplasare, joi, 21 iulie, de la 19:00, în timp ce returul se va disputa o săptămână mai târziu, de la 20:30, pe Arena Națională.

Între cele două meciuri din Conference League, FCSB are programat și derby-ul cu Rapid, din Giulești, care se va disputa duminică, 24 iulie, de la 21:30.

• Cum poate arăta FCSB la meciul cu U Cluj: Târnovanu - Ov. Popescu, Dawa, Haruț, Radunovic - Olaru, Șut, Oct. Popescu - Cordea, Tănase, Coman