Gigi Becali face o declarație puternică: ”Mi-e frică de el! Este fotbalist”

Gigi Becali Alexandru Mitrita Superliga Superliga Gigi Becali / Foto - Gabriel Chirea
Data publicarii: Luni 01 Aprilie 2024, 09:27
Data actualizarii: Luni 01 Aprilie 2024, 09:31

Gigi Becali a avut o intervenție în forță la TV în miez de noapte, după Farul Constanța - FCSB 0-1.

Patronul roș-albaștrilor a vorbit despre partida de la Ovidiu și a evidențiat faptul că ar fi schimbat toată echipa în prima repriză, având în vedere evoluția modestă a FCSB-ului cu Farul Constanța - DETALII AICI.

De asemenea, Gigi Becali a mai vorbit și despre Alexandru Mitriță, fotbalistul Universității Craiova care a revenit la începutul actualei stagiuni în Bănie, după patru ani petrecuți în străinătate.

Latifundiarul din Pipera a remarcat că îi este frică de serviciile lui Mitriță și a susținut că ar trebui convocat la echipa națională de fotbal a României, condusă de selecționerul Edward Iordănescu.

”Mi-e frică de Mitriță, este fotbalist. Mare fotbalist. Și nu înțeleg de ce nu-l ia la echipa națională. Am înțeles că Edi nu e dușmănos. În locul lui Coman nu poate juca nimeni titular acolo. E treaba lui, nu mai ai ce să-i spui lui Edi”, a spus Gigi Becali la televiziunea DigiSport.

Alexandru Mitriță a înscris 13 goluri în Superliga României de când a revenit în Superliga României, în 30 de apariții. Pe deasupra, fotbalistul și-a trecut în cont și 11 assist-uri.

Farul Constanța - FCSB 0-1

Unicul gol al partidei a fost înscris în minutul 82 de Adrian Șut, care s-a înălțat deasupra defensivei adverse și a reluat în poarta lui Alexandru Buzbuchi în urma centrării executate cu maximă precizie de Florinel Coman.

Confruntarea de la Ovidiu a mai fost marcată și de schimbarea din minutul 28 a lui Eduard Radaslavescu, înlocuit de Tavi Popescu, dar și de accidentarea lui Siyabonga Ngezana din partea secundă, schimbat cu Joyskim Dawa.