Basarab Panduru a urmărit Farul - FCSB și a tras concluzia: ”Nu mi-a plăcut!” Ce l-a nemulțumit

farul - fcsb Basarab Panduru Superliga Superliga Basarab Panduru
Data publicarii: Luni 01 Aprilie 2024, 09:06
Data actualizarii: Luni 01 Aprilie 2024, 09:05

FCSB a învins-o pe Farul în deplasare, duminică seară, la Ovidiu, cu 1-0.

Echipa pregătită de Elias Charalambous s-a distanțat, astfel, în fruntea clasamentului la șapte lungimi de ocupanta poziției secunde, Universitatea Craiova, și la 10 de CFR Cluj și Rapid București (locul trei, respectiv locul patru).

În ciuda faptului că FCSB și-a adjudecat victoria, Basarab Panduru, fost internațional român, susține că jocul practicat de elevii lui Elias Charalambous nu i-a fost pe plac și menționează că a asistat la un fotbal lent al roș-albaștrilor.

• De asemenea, Basarab Panduru a precizat că în cazul în care FCSB se va impune cu Universitatea Craiova în următoarea etapă, atunci roș-albaștrii vor ieși campioni

”Mie nu mi-a plăcut FCSB, a fost un fotbal lent. Părea că sunt ambele echipe mulţumite. Şut are o poziţie complicată la gol, este ieşit mult din spaţiul porţii, dar reuşeşte să plaseze mingea pe cadrul porţii.

Destul de mult. Acolo se rupe campionatul, dacă FCSB câştigă cu Craiova. Ce să mai fie? Ce sa mai faci? FCSB nu mai are nevoie acum neapărat de jucat frumos, contează doar victoriile şi, la final, aşa ieşi campion”, a spus Basarab Panduru, potrivit OrangeSport.

FCSB o va întâlni duminică, 7 aprilie, de la ora 20:30, în a treia etapă din play-off-ul Superligii României, pe Universitatea Craiova ”acasă”, pe Arena Națională. Confruntarea va fi LIVE TEXT pe www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro.

FCSB - Farul Constanța 1-0

Unicul gol al partidei a fost înscris în minutul 82 de Adrian Șut, care s-a înălțat deasupra defensivei adverse și a reluat în poarta lui Alexandru Buzbuchi în urma centrării executate cu maximă precizie de Florinel Coman.

Confruntarea de la Ovidiu a mai fost marcată și de schimbarea din minutul 28 a lui Eduard Radaslavescu, înlocuit de Tavi Popescu, dar și de accidentarea lui Siyabonga Ngezana din partea secundă, schimbat cu Joyskim Dawa.