Gigi Becali aruncă săgeți, după calificarea FCSB-ului: ”Dacă faci o mizerie, toată viața te urmărește”

Data publicarii: Vineri 04 August 2023, 12:35
Data actualizarii: Vineri 04 August 2023, 13:25

FCSB s-a calificat cu emoții în turul următor din UEFA Conference League, după ce a trecut cu 3-2 de CSKA 1948 Sofia.

Chiar dacă Gigi Becali a spus înainte de meci că FCSB este deja calificată, vicecampioana a tremurat serios în returul de pe ”Arcul de Triumf”. CSKA 1948 a condus cu 2-1 în repriza a doua și a fost aproape de a trimite meciul în prelungiri.

Cu toate acestea, patronul vicecampioanei spune că nu a avut emoții pentru calificare și a lansat o serie de ”înțepături” la adresa lui Horațiu Feșnic.

Becali nu l-a uitat pe arbitrul român pentru meciul cu Rapid din sezonul precedent, câștigat de giuleșteni cu 1-0. În acea partidă, FCSB a acuzat faptul că Răzvan Onea trebuia să fie eliminat.

Gigi Becali: ”N-am avut nicio emoție”

„Ce emoții să am? De unde? Pentru ce? Nu v-am zis că e câștigat? Care e rezultatul? Am câștigat? Hai, la revedere cu minciunile și vrăjelile. S-au dat două goluri din două șuturi. Asta se întâmplă, dar n-am avut nicio emoție. A fost și un arbitru ca Feșnic.

A fost un Feșnic albanez, înțelegi? Vezi, dacă faci o mizerie, toată viața te urmărește. Pentru ce să faci o prostie ca să ajuți pe unii? Feșnic va rămâne toată viața lui cu pată pentru ce a făcut el cu Rapid. Să nenorocești pe om, să nu dai roșu... toată viața îl țin minte!”, a spus Gigi Becali.

FCSB a ajuns la cinci victorii consecutive în toate competițiile (trei în campionat și două în Europa), iar acum se pregătește pentru meciul cu CFR Cluj, programat duminică, pe stadionul din Ghencea.

După ce s-a calificat în turul următor al UEFA Conference League, FCSB își va măsura forțele cu danezii de la FC Nordsjælland, o echipă cu un lot cotat la 32 de milioane de euro de site-urile de specialitate, la fel ca cel al vicecampioanei României.