FCSB Gigi Becali Superliga Superliga Gigi Becali / Foto: Profimedia
Data publicarii: Joi 25 Aprilie 2024, 18:03
Data actualizarii: Joi 25 Aprilie 2024, 18:03

Risto Radunovic (31 de ani) va absenta cu Farul Constanța din cauza cumulului de cartonașe galbene.

Muntenegreanul născut la Podgorica a încasat patru ”galbene” în play-off-ul Superligii României, ultimul cu Sepsi OSK (2-2), și va fi, așadar, suspendat pentru confruntarea cu Farul Constanța din etapa #7.

După Sepsi - FCSB, Gigi Becali a intervenit în direct la televiziunea DigiSport și, întrebat despre postul de fundaș stânga, patronul roș-albaștrilor a evidențiat că, cel mai probabil, Ovidiu Popescu va evolua împotriva Farului pe poziția respectivă.

”Eu știu? Nu știu, să vedem. Probabil Ovidiu Popescu”, a spus Gigi Becali.

Ovidiu Popescu e la bază închizător. Născut la Reșița, fotbalistul se află la FCSB din iulie 2016 și e cotat de site-urile de specialitate la nu mai puțin de 700.000 de euro.

FCSB, în actuala stagiune

Echipa lui Elias Charalambous e prima clasată cu 46 de puncte obținute până acum în play-off-ul Superligii României și se situează la 11 lungimi în fața ocupantei locului secund, Farul Constanța.

Pentru FCSB urmează confruntarea cu Farul Constanța de sâmbătă, 27 aprilie, de la ora 20:30, în etapa cu numărul șapte a play-off-ului. Partida va fi LIVE TEXT pe www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro.

Sepsi - FCSB 2-2

Florinel Coman a deschis scorul în minutul nouă, din pasa lui Darius Olaru. Șeptarul FCSB-ului s-a accidentat însă 10 minute mai târziu și a fost înlocuit de David Miculescu.

Roland Varga a restabilit egalitatea în minutul 22, doar că Miculescu a readus prima clasată în avantaj 12 minute mai târziu. În actul secund, Florin Ștefan a setat scorul meciului în minutul 70: 2-2.