George Ganea, discurs exploziv după meciul cu CFR

george ganea CFR Cluj FCU Craiova Superliga
Data publicarii: Joi 01 Iunie 2023, 23:25
Data actualizarii: Joi 01 Iunie 2023, 23:54
CFR Cluj a câştigat, joi seară, cu scorul de 1-0 după prelungiri, barajul pentru Conference League cu FCU Craiova 1948.

George Ganea, atacantul oltenilor, a avut un discurs dur la finalul meciului, la adresa centralului Istvan Kovacs, arbitru criticat și de Ion Crăciunescu, fost șef al CCA.

"Azi trebuia să câștige o echipă, nu e nimic de ascuns. Îi atingeam, fault! Pe noi ne atingea, nu ne dădea nimic!

E greu să te bați cu CFR când alți oameni doresc să meargă ei în cupele europene și noi nu.

Azi trebuia să câștige doar o echipă, asta era CFR.

Dacă stăm să analizăm situația și ne gândim că e doar al doilea an de Liga 1, putem spune că a fost un sezon ok. Dar știți ce ambiții au oamenii de aici, suntem foarte supărați", a declarat George Ganea, la finele meciului.

Golul a fost marcat de Kolinger, în minutul 97.

În minutul 68, de la craioveni a fost eliminat Bauza, el primind al doilea cartonaş galben şi pe cel roşu. El a primit primul galben în minutul 53.

FCU a rămas cu încă un jucător în minus în minutul 105+1, când a fost eliminat şi Huyghebaert.

Mititelu Jr.: "Execuție în direct!"

Adrian Mititelu Jr, fiul patronului de la FC U Craiova, a avut un mesaj dur pe Facebook chiar în timpul meciului, jignindu-l pe Istvan Kovacs după eliminarea lui Juan Bauza.

"EXECUȚIE ÎN DIRECT DIN PARTEA CELUI MAI MARE IDIOT DIN ARBITRAJUL ROMÂNESC!", a scris Mititelu Jr.

Fiul patronului de la FC U Craiova a avut o reacție vehementă și după faza din minutul 8, când FC U Craiova a cerut penalty pentru un henț al lui Cristi Manea. Ion Crăciunescu a susținut că Istvan Kovacs a luat decizia corectă neacordând lovitură de la 11 metri.

"Cum a judecat cel mai bun arbitru din Romania această faza? Cum a analizat VAR?

Să nu uităm ca acelasi arbitru la derby-ul cu CSU Craiova din turul campionatului a acordat penalty pentru CSU după ce acesta a văzut un henț inexistent la Bahassa, nedorind să verifice VAR ca și în situația de față", a mai spus Mititelu Jr.