"Galacticii" lui Porumboiu, egal dramatic in minutul 90! FC Vaslui 1-1 FCM Tg.Mures! Au sanse la titlu?

FC Vaslui FCM Tg.Mures Liga I Superliga
Data publicarii: Vineri 30 Iulie 2010, 22:24
Data actualizarii: Vineri 30 Iulie 2010, 22:57

FC Vaslui a reusit un egal dramatic in prelungiri cu nou-promovata FCM Targu Mures. Gladstone a salvat echipa lui Porumboiu de o rusine "galactica" in minutul 90.

Golurile au fost marcate de Gladstone '90, pentru FC Vaslui, si Dan Roman '20, pentru FCM Targu Mures.

Echipa oaspete a deschis scorul in minutul 20, prin Dan Roman, care a reluat cu capul in poarta dupa o lovitura libera de pe partea stanga executata de Casquero.

Formatia gazda reuseste sa egaleze, scor 1-1, in minutul 90, cand dupa o centrare a lui Campano de pe partea dreapta, Gladstone trimite in dreapta portarului din patru metri.

FC Vaslui: 1. Cerniauskas - 2. Campano, 3. Papp, 85. Gladstone, 6. Rivas - 23. Pavlovic - 10. Gerlem (8. Pancu '61), 18. L. Sanmartean, 80. Wesley (4. Genchev '46), 11. Milislavljevic - 21. Bodipo (7. R. Neagu '76). Antrenor: Juan Ramon Lopez Caro.

FCM Targu Mures: 12. Danalache - 20. Pop, 4. Cordos, 6. Fl. Moldovan, 32. Topici - 25. Vagner, 10. Casquero (5. Onicas '58), 19. Fl. Dan, 17. D. Roman - 14. Stere (7. Fl. Stanga '72), 9. Vancea (15. Edu '85). Antrenor: Adrian Falub.

Cartonase galbene: Pop '54, Edu '86, Danalache '90+3, Roman '90+4
Arbitri: Alexandru Deaconu - Adrian Vidan, Andrei Constantinescu - Mugurel Vadan.
Observator: Corneliu Fecioru.

La meci au asistat aproximativ 5.000 de spectatori.