NERVI la Vaslui, dupa 1-1 cu Tg. Mures! Porumboiu a plecat la pauza de la meci! Cum se scuza Lopez Caro!

Superliga
Data publicarii: Vineri 30 Iulie 2010, 22:27
Data actualizarii: Vineri 30 Iulie 2010, 23:36

FC Vaslui 1-1 FCM Targu Mures - Lacatus: "Am vazut ca au venit jucatori din Spania, dar nu stiu cati dintre ei au jucat"

Adrian Porumboiu n-a suportat jocul slab prestat de elevii lui Lopez Caro cu o nou-promovata.

Vaslui antrenata de un fost antrenor de la Real Madrid a reusit un singur punct in primele doua etape ale noului sezon. Porumboiu n-a rezistat decat pana la pauza meciului cu FCM targu Mures si a plecat de la stadion.

"Am avut patru ocazii de jucator singur cu portarul, 15-17 cornere, asa ca nu putem spune ca am jucat prost. Traim o perioada in care echipa este in transformare, trebuie sa imbunatatim jocul si eu sunt cel care am aceasta raspundere. Adversarul nostru a muncit foarte mult in prima repriza si recompensa a venit dintr-o faza fixa, in urma careia a marcat. Au fost organizati foarte bine, cu o conceptie buna in aparare. Golul primit a venit ca un ciocan pentru noi, am incercat sa fim periculosi in atac si am dat totul ca sa castigam meciul. In fotbal, cand ai atatea ocazii, este important sa ai si noroc. Am avut ocazii clare pentru a intoarce rezultatul si a castiga. Norocul trebuie sa-l cauti, important este sa dai goluri, cand nu reusesti sa inscrii parca muncesti degeaba", a declarat dupa meci Lopez Caro.

Daniel Pancu il sfatuieste pe patronul echipei sa aibe rabdare.
"Sunt multi jucatori noi in echipa, va mai dura pana cand se va forma o echipa omgena. Aici cred ca este problema, dar sunt sigur ca ne vom reveni etapa urmatoare" a spus Pancu la Digisport.

Marius Lacatus spune ca Porumboiu nu ar trebui sa se enerveze prea tare: "E o surpriza... dar si eu cand am fost antrenor la Vaslui, am pierdut cu Bistrita si Craiova care se bateau la retrogradare. Am vazut ca au venit jucatori din Spania, dar nu stiu cati dintre ei au jucat. Nu-mi dau cu parerea, pentru ca nu am vazut jocul", a declarat Lacatus la gspTV.