Florinel Coman FCSB Superliga Florinel Coman nu scapă de coșmarul accidentărilor! Ioan Becali a dezvăluit cât va sta pe tușă atacantul lui FCSB
Iosif Pintilie
Data publicarii: Joi 26 August 2021, 16:22
Data actualizarii: Joi 26 August 2021, 16:32

Florinel Coman s-a accidentat iar, în duelul cu Sepsi.

Atacantul de 23 de ani abia revenise după o accidentare care l-a ținut o perioadă foarte lungă departe de gazon. Coman a ieșit schiopătând de pe teren, în minutul 69, fiind înlocuit cu Ivan Mamut. Verdictul medicilor a fost unul nemilos.

Coman va reveni pe teren cel mai devreme la jumătatea lunii noiembrie, după două luni și jumătate de pauză. Ioan Becali a fost cel ce a dat verdictul lui Coman, pentru Gazeta Sporturilor: Da, Coman va sta cel puțin două luni si jumătate”.

• Florinel Coman nu scapă de coșmarul accidentărilor! Ioan Becali a dezvăluit cât va sta pe tușă atacantul lui FCSB

Coman era accidentat din martie, din timpul duelului dintre Roânia și Macedonia de Nord, scor 3-2. El încerca să revină la forma pe care o avea la începutul anului 2020. Coman a reușit un singur gol în acest sezon, în dubla cu Shaktar Karagandy.

Becali nu mai întelege ce se întâmplă cu Florinel Coman. "Coman? Nu știu ce e cu el. Dacă o să fie așa, probabil o să îmbătrânească în România", s-a limitat să spună omul de afaceri, după meciul cu Rapid.