Florin Tănase îl va înfuria din nou pe Gigi Becali. Ce ar fi spus chiar pe teren, la meciul cu U Cluj

florin tanase FCSB Gigi Becali Mihai Stoica Toni Petrea Superliga
Data publicarii: Marti 19 Iulie 2022, 08:48
Data actualizarii: Marti 19 Iulie 2022, 08:48
Florin Tănase a avut o reacție dură după ce FCSB a început cu un pas greșit Superliga, contra Universității Cluj, scor 1-1.

Tănase s-a arătat nemulțumit la finalul meciului de subțimirea lotului vicecampioanei și a declarat că FCSB nu va avea nicio șansă contra lui Saburtalo Tbilisi, în Conference League, dacă va avea aceeași prestație ca în duelul cu U Cluj.

Reacție nervoasă a lui Florin Tănase

Pe lângă nemulțumirile exprimate la interviurile de după meci, căpitanul lui FCSB ar fi o avut o reacție nervoasă și imediat după ultimul fluier al meciului, chiar pe teren.

"În loc să facem ce trebuie, noi ne apucăm să schimbăm la pauză", ar fi spus Florin Tănase, imediat după meciul cu U Cluj, potrivit Gsp.

La pauză, FCSB a făcut trei schimbări. În locul lui Sorin Șerban, Malcom Edjouma și Andrei Cordea au intrat Ovidiu Popescu, Adrian Șut și Răzvan Oaidă.

La interviul de după meci, Tănase a continuat, trăgând un semnal de alarmă asupra lotului celor de la FCSB precum și a evoluției de pe Arena Națională.

"Un joc modest al nostru, chiar dacă am avut câteva șanse de a înscrie. Trebuia să pasăm mai mult, nu am făcut-o. Au jucători cu experiență, nu pot să spun că ne-au surprins. Dacă ne surprindeau, ajungeau de mai multe ori la poartă în prima repriză.

Am așteptat cu emoții, altfel nu ai cum. Poate că am avut și penalty astăzi. Noi trebuia să jucăm mai mult, cum am mai spus. Probabil și lotul nu este atât de numeros pe cât ar trebui să fie. Noi avem și mulți copii, trebuie să fim realiști. Nu că FCSB are cel mai bun lot. De unde? Suntem puțini!

Dacă vom juca precum în seara asta, nu vom avea nicio șansă (n.r. - în Conference League)! Este dificil, trebuie să analizăm și să jucăm cum o făceam în finalul sezonului trecut", a spus Tănase.

Florin Tănase, criticat de Gigi Becali și Mihai Stoica

După declarațiile făcut de Tănase la interviu, atacantul a fost contrat atât de Gigi Becali, patronul lui FCSB, cât și de Mihai Stoica, managerul general al vicecampioanei.

"N-ai văzut că Tănase e și patron, și antrenor, că n-avem lot... joacă, mă, tu fotbal, că n-ai jucat nimic în prima repriză. Aici oamenii s-au crezut vedete, sunt vedete", a spus Gigi Becali, imediat după meci, la Digisport.

Mihai Stoica a catalogat drept "fără noimă" declarațiile făcute de Florin Tănase.

"Nu are nicio noimă ce spune Tănase. Dacă discuţia asta era după 10 etape, cu jucători accidentaţi, înţelegeam. Cum să vorbeşti de lot la prima etapă? Ce copii avem? A jucat Musi, a jucat Tănasă? Nu are absolut nicio noimă ce spune! Poate să simte orice, dar nu are sens.

O să îi explic mâine că tot ce a spus nu are niciun sens. Nu de asta am făcut noi 1-1 cu U Cluj, că am avea mulţi copii în lot. Atât m-a deranjat, că nu are sens. El e un băiat foarte deştept, dar a spus lucruri fără sens", a spus MM Stoica, potrivit Orange Sport.