Florin Costea l-a exasperat pe Reghe cu doua RATARI colosale! Singur din 6 metri si apoi cu poarta goala! Vezi fazele! VIDEO:

Data publicarii: Duminica 08 Iulie 2012, 08:45
Data actualizarii: Duminica 08 Iulie 2012, 13:28

►Weekendul viitor e festival de meciuri la PRO TV: sambata, 14 iulie: SuperCupa Romaniei: Dinamo - CFR | Duminica, 15 iulie, Steaua isi prezinta lotul: Steaua - Litex | Meciurile vor fi in direct si pe voyo.ro

Al cincilea meci din turneul de pregatire al Stelei a adus cea mai slaba prestatie a jucatorilor lui Reghecampf.

Steaua nu a reusit decat un 0-0 in fata unui adversar mai slab cotat, Zestafoni. Reghecampf a inceput partida cu fratii Costea titulari, insa evolutiile celor doi au fost dezamagitoare.

Florin Costea a fost in prim plan in prima repriza cu doua ratari uriase, in minutele 18 si 25, cand nu a reusit sa trimita mingea in poarta georgienilor din pozitii ideale.

Echipa de start a Stelei (4-2-3-1): Stanca - Giorgievski, Gardos, Martinovici, Parvulescu - Pintilii, Tibi Balan - Nastasie, Florin Costea, Mihai Costea - Nikolici

Dupa pauza, au mai intrat: Chipciu, Tanase, Latovlevici, Dumitras, Puskas, Rosu, Rocha, Bourceanu.

Rezultatele Stelei in Austria:
vs. Torpedo Kutaisi 1-1
vs. Basel 4-2
vs. Lokomotiv Plovdiv 4-0
vs. Red Bull Salzburg 2-3
vs. Zestafoni 0-0

Steaua mai are programat un amical in Austria marti, de la 19.30, contra nemtilor de la Aalen. Partida va fi transmisa IN DIRECT pe www.voyo.ro.

Sambata viitoare, Steaua isi prezinta lotul in Ghencea, intr-un meci contra bulgarilor de la Litex Lovech, care va fi transmis IN DIRECT la PRO TV si pe www.voyo.ro.