Steaua 0-0 Zestafoni! Egal trist dupa doua ratari imense ale lui Florin Costea! Singurul remarcat: Cristi Tanase!

Steaua Superliga
Data publicarii: Sambata 07 Iulie 2012, 20:45
Data actualizarii: Sambata 07 Iulie 2012, 20:53

►Duminica, 19.00, LIVE VIDEO pe voyo.ro: ultimul meci al CFR-ului in Austria!
►Meciurile verii sunt LIVE pe voyo! Aboneaza-te la voyo si poti sa castigi 10 invitatii duble la Real - Barcelona!

Steaua: Stanca - Giorgievski, Gardos, Martinovici (C), Parvulescu - Pintilii, Balan - Nastasie, Florin Costea, Mihai Costea - Nikolici

________________________

FINAL! Steaua termina la egalitate fara gol cu campioana Georgiei! De la stelisti s-au remarcat Florin Costea, cu doua ratari monumentale in prima repriza, si Tanase, in a doua repriza, cu cateva faze individuale.

Min 86: Inca o ocazie buna a lui Tanase! Sutul stelistului din marginea careului trece putin pe langa poarta!

Min 83: Ocazie buna pentru georgieni insa sutul acestora trece pe langa poarta.

Min 78: Tanase patrunde iar pe partea stanga insa sutul trece aproape paralel de poarta.

Min 74: Rocha trage de la distanta in blocaj. Stelistii au pierdut din consistenta ofensiva dupa schimbarile din a doua repriza.

Iese Tibi Balan si intra Iulian Rosu

Min 67: Actiune buna a lui Tanase pe partea stanga insa centrarea sa este prinsa de portar.

Iese Pintilii, intra Puscas

Piturca se afla si el la meci. Selectionerul Romaniei supervizeaza meciul alaturi de secundul sau Eugen Neagoe.

Min 55: Rocha ia prim planul excelent la o faza de atac a Stelei si trage bine pe poarta. Apara portarul georgian.

Min 52: Stanca are inca o interventie buna la un sut din lovitura libera a georgienilor.

STEAUA in repriza a 2-a: Stanca - Giorgievski, Gardos, Martinovici, Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Chipciu, Balan, Tanase - Rocha

A inceput a doua repriza, Reghecampf a facut mai multe schimbari, scotandu-i printre altii si pe fratii Costea din teren

PAUZA! Steaua incheie o prima repriza buna in atac si destul de slaba in aparare. Gardos si Parvulescu au gafat in niste faze la care georgienii puteau sa inscrie.

Min 36: Lovitura buna de cap a lui Nikolici, putin pe langa.

Min 35: Stanca apara excelent la o faza periculoasa a georgienilor!

Min 30: Inca o gafa a stelistilor! Gardos pune mingea pe tava unui georgian la 30 de metri insa acesta paseaza gresit si faza se stinge.

Min 28: Parvulescu greseste o minge la 30 de metri de poarta insa Tibi Balan vine din spate si scoate un fault bun pentru Steaua. Georgienii aveau o pozitie buna de atac.

Min 26: Sut al georgienilor, peste poarta.

Min 25: Inca o ratare FABULOASA a lui Florin Costea! Nikolici recupereaza mingea de la portarul georgienilor si ii paseaza lui Florin Costea care suteaza mult pe langa, desi poarta era goala!!!

Min 18: Florin Costea rateaza fabulos din 6 metri, cu poarta goala, dupa o pasa geniala a lui Nikolici! Muntenegreanul a insirat toata apararea georgienilor dupa care a pasat foarte bine.

Min 11: Florin Costea scapa pe dreapta insa este blocat in ultima clipa. Nikolici astepta singur in careu insa Costea a preferat sa dribleze.

Min 10: Mihai Costea recupereaza o minge la 20 de metri de poarta si trage bine insa mingea este retinuta de portar.

Min 7: Faza fixa pentru georgieni, respinsa cu usurinta de Martinovici! Mingea a ajuns in lacul din spatele portii lui Stanca :)

Min 3: Faza buna de atac a Stelei, Florin Costea greseste un dribling si georgienii pleaca pe contraatac.

Min 1: A inceput meciul. Martinovici este capitanul Stelei in acest meci. Tatarusanu este in tribune.