FCU Craiova Florin Costea Mihai Costea Superliga
Data publicarii: Miercuri 20 Decembrie 2023, 12:05
Data actualizarii: Miercuri 20 Decembrie 2023, 12:36

FCU Craiova a trecut pe teren propriu de Petrolul Ploieşti cu scorul de 2-0, într-un meci disputat marţi în etapa a 21-a a Superligii de fotbal.

Primul gol a venit târziu în minutul 78, când Vlad Achim a fructificat spectaculos o centrare a lui Mascarenhas. Golul desprinderii a venit în minutul 90, când mingea trimisă din neatenţie de portarul Lukas Zima în spatele lui Vladislav Blănuţă a intrat în plasă.

FCU Craiova are trei victorii consecutive în campionat şi patru în toate competiţiile, a acumulat 27 de puncte şi a urcat pe poziţia a noua a clasamentului.

Sărbătoare la FCU Craiova

La o zi după victoria cu Petrolul Ploiești, clubul din Bănie a organizat o întâlnire a copiilor cu actuali și foști jucători importanți, iar Moș Crăciun le-a oferit cadouri celor mici.

Printre fotbaliștii prezenți la eveniment s-au aflat și Mihai și Florin Costea, care au evoluat în trecut la echipă, cel din urmă având și o stea pe Aleea Vedetelor.