Flavius Stoican, furios după înfrângerea la limită cu FCU Craiova: "N-am văzut să ne domine"

FC Botosani FCU Craiova Flavius Stoican Superliga
Data publicarii: Sambata 04 Martie 2023, 19:58
Data actualizarii: Sambata 04 Martie 2023, 20:16

FC U Craiova a învins-o pe FC Botoşani cu scorul de 1-0, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 29-a a Superligii.

Unicul gol al partidei a fost reuşit de George Ganea (minutul 45). Echipa antrenată de Nicolo Napoli rămâne în cursă pentru play-off după acest succes, fiind la un punct în spatele lui Sepsi OSK care joacă luni, cu CFR Cluj.

FCU Craiova e neînvinsă de şase etape, cinci victorii şi un egal. FC Botoşani a ajuns la cinci meciuri consecutive fără victorie, un egal şi patru eşecuri.

Ce a declarat Flavius Stoican după FCU Craiova - FC Botoșani 1-0

"Am încercat să scoatem maxim din fiecare fază. Dar dacă nu reușim să marcăm, e destul de delicat. E păcat că pierdem puncte, Craiova n-a fost mai bună decât noi astăzi, dar au rămas cu trei puncte.

Pierdem puncte pe greșeli din astea... dacă întâlnim o echipă care te domină, care creează ocazii, atunci da, înțeleg. Dar așa nu e plăcut.

Când am văzut că se dau doar trei minute de prelungire, mi s-a părut prea puțin. Au căzut jucători pe teren, aveau cârcei. Lucruri din astea ca să prelungească momentul.

Dacă tratăm superficial momentele unu contra unu, se pot întâmpla astfel de goluri. N-a fost o fază lucrată, n-am văzut Craiova să ne domine. A fost o echipă arțăgoasă, care s-a apărat în multe momente, o echipă care a știut să sufere. Oricare echipă putea să piardă azi, dar de ce să pierdem noi?", a spus tehnicianul moldovenilor la finalul partidei.