Superliga | FCU Craiova - 'U' Cluj 5-0 | Oltenii au făcut show pe un „Ion Oblemenco” fără spectatori

FCU Craiova Superliga U Cluj Superliga
Data publicarii: Vineri 03 Februarie 2023, 21:53
Data actualizarii: Vineri 03 Februarie 2023, 21:53

FCU Craiova nu le-a dat nicio șansă celor de la 'U' Cluj în etapa cu numărul 24 din Superligă.

FCU Craiova - 'U' Cluj 5-0

Min. 90+5 Final!

Min. 90 GOOOOL FCU Craiova! Blănuță își trece și el numele pe tabelă.

Min. 82 GOOOOL FCU Craiova! Bahassa duce scorul la 4-0.

Min. 55 Bauza, ratare uriașă în debutul reprizei secunde! Fotbalistul șutează mult, mult peste poartă, rămas singur cu Iliev.

Min. 46 Partea a doua începe acum.

Min. 45 Final de primă repriză.

Min. 35 GOOOOL FCU Craiova! Albu înscrie de la marginea careului cu un șut perfect!

Min. 25 GOOOOL FCU Craiova! Chițu realizează „dubla”! Oltenii fac show pe un „Ion Oblemenco” gol, fără spectatori.

Min. 12 GOOOOL FCU Craiova! Chițu deschide scorul în startul meciului! Portarul oaspeților, Iliev, nici nu s-a clintit la șutul fotbalistului.

Min. 1 Arbitrul fluieră startul meciului.

Echipele de start!

• FCU Craiova: Gurău - Negru, Duarte, Henriques, Huyghebaert - Albu, Achim - Baeten, Bauza, Bahassa - Chițu
  • 'U' Cluj: Iliev - Ilie, Miron, Simion - Vlădoiu, Bic, Remacle, Oancea - Chipciu, Thiam, Haită

știre inițială

FCU Craiova - U Cluj, LIVE TEXT de la ora 20:00

Oltenii au bifat un singur succes în ultimele șase meciuri disputate în campionat pe teren propriu, în rest au două remize şi trei înfrângeri.

O victorie, trei rezultate de egalitate şi șapte partide pierdute este palmaresul clujenilor în actuala ediție a campionatului din postura de vizitatori.

Nicolo Napoli este fără victorie în cele șase dueluri din Superliga României cu Ioan Ovidiu Sabău, italianul având trei rezultate de egalitate şi trei înfrângeri.

Fără spectatori în Bănie

Adrian Mititelu, patronul lui FCU Craiova, a anunțat că la meciurile sale de pe teren propriu nu vor putea participa spectatori în perioada următoare.

Decizia vine după incidentele de la meciul cu Sepsi, suspendat în minutul 26 din cauza scandărilor xenofobe. Cazul a ajuns pe masa Comisiei de Disciplină și se așteaptă o hotărâre, însă Adrian Mititelu a stabilit, din proprie inițiativă, să joace partidele de pe teren propriu cu porțile închise.