Revenire dupa 5 luni si jumatate la FCSB! Revine METRONOMUL echipei, dupa ce medicii si-au dat OK-ul

Data publicarii: Luni 11 Februarie 2019, 18:18
Data actualizarii: Luni 11 Februarie 2019, 21:07

FCSB - Hermannstadt e diseara, de la 20:00, pe National Arena si LIVE pe www.sport.ro si Facebook/Sport.ro

FCSB intalneste Hermannstadt-ul lui Vasile Miriuta pe teren propriu, in etapa a 23-a a campionatului. Ros-albastrii au sansa de a se apropia la 3 puncte de CFR Cluj, dupa ce liderul a cedat pe terenul Craiovei, scor 0-2. In echipa FCSB-ului revine Mihai Pintilii!

Pintilii, titular dupa 5 luni de absenta

Mihai Pintilii revine pe teren dupa mai bine de 5 luni de pauza. Mijlocasul a jucat ultima data pentru FCSB pe data de 2 septembrie, intr-un meci cu FC Botosani, incheiat 2-2. El are 171 de minute jucate pentru FCSB in acest sezon al Ligii I.

Pintilii s-a accidentat in partida Romania - Muntenegru, din Liga Natiunilor, suferint o ruptura a muschiului femural stang.

In absenta lui Pintilii, Planic a purtat banderola de capitan al FCSB-ului. In aceasta seara, Mihai Pintilii va prelua banderola.