fcsb - fc voluntari FCSB Ianis Stoica Superliga Ianis Stoica
Data publicarii: Luni 11 Aprilie 2022, 22:23
Data actualizarii: Luni 11 Aprilie 2022, 22:30

FCSB a condus-o pe FC Voluntari cu 2-0 la pauză, dar nu a fost suficient pentru ca ”tradiționalele” schimbări de la pauză să nu apară.

Chiar dacă a marcat din assist-ul lui Ovidiu Popescu, Ianis Stoica a trecut pe bancă în repriza secundă, fiind înlocuit cu Andrei Cordea.

Și străinii Edjouma și Ivan Mamut au fost ”sacrificați”, iar în locul lor au intrat Adrian Șut și Răzvan Oaidă.

• Ianis Stoica și Florin Tănase

Dacă va câștiga meciul cu FC Voluntari, FCSB va putea profita de pasul greșit făcut de campioana și liderul CFR Cluj, care a pierdut la Universitatea Craiova, scor 3-2.

Vicecampioana se poate apropia la cinci puncte de CFR, cu șase etape înainte de finalul campionatului.