FCSB, două schimbări la pauză în meciul cu Universitatea Craiova

Universitatea Craiova - FCSB FCSB Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Duminica 30 Aprilie 2023, 22:16
Data actualizarii: Duminica 30 Aprilie 2023, 22:16

FCSB a intrat cu avantaj la pauză în meciul cu Universitatea Craiova, scor 1-0, după golul marcat de Andrea Compagno.

Chiar și așa, în tabăra vicecampioanei au fost efectuate două schimbări la pauza meciului de pe ”Ion Oblemenco”.

Staff-ul tehnic condus de Elias Charalambous i-a trimis în teren pe Deian Sorescu și pe Andrei Cordea, în locul lui Octavian Popescu, respectiv David Miculescu.

Absența lui Deian Sorescu din primul ”11” a surprins pe toată lumea, mai ales că fostul dinamovist nu a lipsit în ultimele meciuri de pe postul de fundaș dreapta. În locul său, Charalambous a mizat pe Ovidiu Popescu.

Universitatea Craiova - FCSB, meci important pentru titlu

O singură victorie au reuşit bucureştenii în ultimele cinci dispute directe (8 mai 2022, Universitatea Craiova - FCSB 0-1), în rest au fost două succese ale oltenilor şi două rezultate de egalitate.

Antrenorul Eugen Neagoe se află în faţa celui de-al 17-lea duel din campionat cu gruparea roş-albastră, palmaresul actualului tehnician al Universităţii cuprinzând două victorii, patru remize şi 10 înfrângeri.