VIDEO FCSB - CS Mioveni 0-0! Rezultat slab în singurul amical al iernii pentru elevii lui Toni Petrea

FCSB CS Mioveni Superliga Jucătorii de la FCSB
Iosif Pintilie
Data publicarii: Sambata 15 Ianuarie 2022, 12:00
Data actualizarii: Sambata 15 Ianuarie 2022, 13:58
Urmărim și comentăm împreuna meciul dintre FCSB și CS Mioveni pe www.sport.ro și facebook.com/sport.ro.

FCSB - CS Mioveni 0-0

Minutul 70: Alexandru Maxim, cel care l-a înlocuit pe Vlad la pauză, a respins un șut bun al Mioveniului.

Minutul 61: Ianis Stoica ratează din șase metri.

Minutul 55: Prima ocazie pentru FCSB. Miron trimite cu capul pe centrul porții.

Minutul 45: Deși accesul suporterilor nu a fost permis efectiv pe stadion, galeria FCSB-ului a fost la Staion. Aceștia au stat lângă un gard și au cântat pe tot parcursul meciului.

Minutul 15: Mioveni are prima ocazie a pertidei, dar Vlad prinde balonul.

Minutul 5: Se cere penalty la o intervenție a lui Denis Haruț, în propriul careu.

Minutul 1: Partida dintre FCSB și CS Mioveni a început.

FCSB, echipa de start: 99 Andrei Vlad - 23 Ovidiu Popescu, 17 Iulian Cristea, 4 Andrei Miron, 6 Denis Haruț - 8 Adrian Șut - 26 Răzvan Oaidă, 27 Darius Olaru (cpt) - 9 Octavian Popescu, 28 Claudiu Keșeru, 7 Florinel Coman

Rezerve: 1 Cătălin Straton, 12 Alexandru Maxim, 32 Ștefan Târnovanu - 2 Valentin Crețu, 10 Florin Tănase, 19 Ianis Stoica, 20 Andrei Burlacu, 22 Valentin Gheorghe, 25 Andrei Tănasă, 30 Matei Tănasă, 33 Risto Radunovic, 98 Andrei Cordea

FCSB se duelează cu nou-promovata CS Mioveni, în singurul meci amical pe care echipa îl are programat în ceastă pauză competițională. Deoarece lotul nu a suferit mari modificări, Toni Petrea a decis ca echipa lui să joace un singur meci de pregătire în această iarnă.

De partea cealaltă, CS Mioveni, echipă cu probleme financiare foarte mari, al cărui buget nu a ținut pasul cu cerințele fotbalului prim-divizionar, vine după o victorie într-un meci amical, cu Dinamo.

Pentru FCSB, acest test va fi ultimul meci înaintea meciului care poate fi decisiv în lupta pentru titlu. CFR vine pe Arena Națională pentru primul meci oficial din 2022, iar dacă ardelenii câștigă, aceștia se pot declara ”campioni” încă de acum, din cauza distanței uriașe, care ar fi de 13 puncte (șase sau șaăte puncte în playoff).

Echipe probabile:

FCSB: Ștefan Târnovanu - Denis Haruț, George Miron, Ovidiu Perianu, Sorin Șerban - Adrian Șut, Răzvan Oaidă - Alexandru Musi, Darius Olaru, Octavian Popescu - Ianis Stoica

CS Mioveni: Popescu – Ionuţ Rădescu , Alexandru Iacob, Adrian Scarlatache, Garutti, Dănuţ Şerbănică – Daniel Toma, Dumitriu – Alexandru Buziuc, Albert Voinea, Wright