VIDEO ”Favoritul” lui MM Stoica a confirmat și la națională: ”I-am spus lui Gigi 'O să vezi!'”

Mihai Stoica FCSB Gigi Becali Mihai Toma Superliga
Data publicarii: Marti 21 Noiembrie 2023, 12:05
Data actualizarii: Marti 21 Noiembrie 2023, 12:05

Meciul dintre România U17 și Estonia U17 poate fi urmărit în format LIVE TEXT pe www.sport.ro.

Mihai Toma (16 ani) de la FCSB și-a trecut numele pe lista marcatorilor în minutul 39, profitând și de o gafă a portarului advers.

Mijlocașul central, decar la echipa națională U17, a fost de mai multe ori lăudat de Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, în spațiul public.

După egalul cu Oțelul, 1-1 în Cupa României, MM Stoica i-a făcut portretul mijlocașului central și a spus că l-a informat chiar și pe Gigi Becali despre potențialul său.

MM Stoica: ”Jucător cu gândire de 30 de ani”

"Mie îmi pare rău că noi nu l-am trimis în teren, la 0-0, pe Mihai Toma, 16 ani. Un jucător care… I-am spus lui Gigi 'O să vezi!'. Jucător cu gândire de 30 de ani, la 16 ani.

În care avem încredere foarte mare, se antrenează de mult cu prima echipă. Este căpitanul echipei naţionale a jucătorilor născuţi în 2007", a spus MM Stoica, la Orange Sport.

Mihai Vlad Toma (16 ani) a evoluat într-un singur meci pentru cei de la FCSB în acest sezon, în Cupa României, cu Oțelul Galați, când a fost introdus în ultimele 18 minute ale partidei.

Tânărul mijlocaș a mai făcut parte din lotul vicecampioanei și în Superligă, dar a rămas rezervă.