FOTO ȘI VIDEO Explozie de bucurie după UTA - Dinamo! Mircea Rednic a fost sufletul petrecerii în vestiar

Data publicarii: Luni 06 Noiembrie 2023, 22:12
Data actualizarii: Luni 06 Noiembrie 2023, 22:12

UTA Arad - Dinamo București s-a încheiat 2-1.

Cele două echipe s-au întâlnit în a 15-a etapă din sezonul regulat al Superligii României pe stadionul „Francisc von Neuman” din Arad. În ultima confruntare, UTA și Dinamo au remizat în mai 2022, scor 1-1.

Explozie de bucurie după UTA - Dinamo! Mircea Rednic a fost sufletul petrecerii

În vestiar, după victoria cu Dinamo, Mircea Rednic alături de jucătorii săi au dansat și s-au distrat ca urmare a rezultatului de pe „Francisc von Neuman”, în fața propriilor suporteri.

• Antrenorul „Bătrânei Doamne” a fost "sufletul petrecerii" în vestiar.

Pentru arădeni a fost a doua victorie consecutivă în campionat și a venit ca o gură de aer. UTA s-a distanțat de „zona fierbinte” a campionatului și se situează acum pe locul 10 cu 18 puncte.

UTA Arad - Dinamo București 2-1

Dennis Politic a deschis scorul pe „Francisc von Neuman” în startul meciului, mai exact în al optulea minut. Pe finalul primei părți, Claudiu Micovschi a restabilit egalitatea, în minutul 41.

După ce Dinamo s-a jucat cu ocaziile la poarta adversă în repriza secundă, UTA Arad a dat lovitura în prelungiri, când Marcelo Freitas a fructificat o lovitură de pedeapsă în minutul 90+4.

Echipele de start

• UTA Arad: Iacob - Conte, Stolnik, Dumitrașcu - Căpușă, Mihai, Freitas, Fabry (Pop 82') - Micovschi (Omondi 68'), Luckassen (Cooper 68'), Ofosu (Stahl 35')

Rezerve: Kucher - Carp, Diogo Rodrigues, Omondi, Stahl, Pop, Iurasciuc, Cooper, Marku

Antrenor: Mircea Rednic

• Dinamo: Golubovic - Costin, Lucas Alves, Homawoo, Amzăr - Roșu (72'), Bena (Larrucea 83'), Ilic - Ghezali, Abdallah (Gregorio 68'), Politic (Bani 83')

Rezerve: Began - De Moura, Roșu, Gregorio, Larrucea, Iglesias, Bani, Patriche, R. Grigore

Antrenor: Ovidiu Burcă