Marius Șumudică dă moda în Turcia! Cât costă puloverul cu care a apărut la victoria cu Rizespor în care s-a ales cu cartonaș roșu

Marius Sumudica Gaziantep Rizespor Fotbal extern
Data publicarii: Luni 06 Noiembrie 2023, 21:21
Data actualizarii: Luni 06 Noiembrie 2023, 21:47

Gaziantep a jucat pe teren propriu cu Rizespor în etapa cu numărul 11 din Superlig, scor 2-0.

Echipa lui Marius Șumudică s-a impus în duelul cu Rizespor datorită golurilor marcate de Maxim, din penalty, în minutul 20, respectiv Denis Drăguș, în minutul 50. Antrenorul român a reușit astfel să își ducă echipa pe locul 13 în clasament, însă nu a încheiat meciul pe banca tehnică.

Marius Șumudică, eliminat de arbitru în Gaziantep - Rizespor

Marius Șumudică a văzut cartonașul roșu direct din partea arbitrului, în minutul 57, după ce a gesticulat furios la o fază în care nu s-a fluierat pentru echipa sa, iar apoi a aplaudat ostentativ către arbitru. Antrenorul român a fost trimis astfel în tribune.

Cât costă puloverul inedit purtat de Marius Șumudică

Tehnicianul român s-a remarcat și prin ținuta pe care a ales-o pentru meciul de luni seară. Șumudică a optat pentru o pereche de jeanși închiși la culoare, însă cardiganul ales s-a remarcat, datorită modelului său, dar și culorilor deosebite.

Marius Șumudică a purtat un hanorac de la brand-ul Marcelo Burlon County of Milan, al cărui preț ajunge la aproximativ 1900 de euro.