FCSB Gigi Becali Liga 1 Octavian Popescu Superliga EXCLUSIV | „Trebuie să fie titular!” Jucătorul pe care Becali nu-l mai scoate din prima echipă: „Vreau bani mulți pe el”
Data publicarii: Marti 10 August 2021, 17:46
Data actualizarii: Marti 10 August 2021, 17:59

Gigi Becali anunță că Tavi Popescu nu va mai lipsi din primul „11” al FCSB la următoarele partide.

Patronul FCSB visează să-l vândă pe zeci de milioane de euro, motiv pentru care este hotărât să înceapă toate meciurile viitoare cu Tavi Popescu titular.

„Nu putem să-l lăsăm pe Tavi Popescu să intre din postura de rezervă. Păi, Tavi Popescu dacă-l băgăm din postura de rezervă. Păi ce facem? Trebuie să fie titular, să fie fotbalist, să fie bărbat adevărat, să câștige meciuri să joace să lupte. Tavi Popescu e o perlă pe care vreau bani mulți de tot. Mulți, mulți”, a spus Gigi Becali la PRO X, în cadrul emisiunii Ora exactă în sport.

• EXCLUSIV | „Trebuie să fie titular!” Jucătorul pe care Becali nu-l mai scoate din prima echipă: „Vreau bani mulți pe el”

În victoria cu Gaz Metan Mediaș, scor 2-1, Tavi Popescu a intrat de pe bancă în minutul 72, iar șapte minute mai târziu a marcat golul victoriei, din pasa lui Florin Tănase.

Octavian Popescu a făcut pasul spre prima echipă a FCSB în septembrie 2020. Atacantul de 18 ani are 39 de meciuri în tricoul FCSB, 5 goluri și opt pase decisive.

1.2 milioane de euro este cota de piață a lui Octavian Popescu, potrivit transfermarkt.com.