El e jucătorul care l-ar putea umple de bani pe Rotaru! Cota lui s-a dublat după venirea la Craiova

Universitatea Craiova Jovan Markovic Laurentiu Reghecampf Superliga
Data publicarii: Joi 04 Noiembrie 2021, 17:59
Data actualizarii: Joi 04 Noiembrie 2021, 18:15

Craiova merge ceas în Liga 1 de la venirea lui Laurențiu Reghecampf, iar asta se reflectă și în evoluția cotelor jucătorilor echipei din Bănie.

Oltenii au ajuns la a cincea victorie consecutivă și ocupă locul doi în clasament, cu 28 de pucte, cu opt mai puține decât liderul CFR Cluj.

Unul dintre jucătorii care s-au evidențiat la ultimele meciuri pe care Universitatea Craiova le-a disputat în campionat a fost Jovan Markovic (20 de ani), unul dintre cei mai talentați tineri jucători din lotul oltenilor.

Internaționalul de 20 de ani se simte bine la Craiova, iar acest lucru se vede și evoluțiile sale. Nici site-urile care stabilesc cote pentru jucători nu au trecut cu vederea progresul fotbalistului. Cota lui Markovic pe site-ul de specialitate transfermarkt.com s-a dublat: de la 200.000 cât valora fotbalistul când a sosit la Craiova, acum a ajuns să fie cotat la 400.000.

Markovic visează să joace lângă Mbappe

„Eu pentru anul acesta mi-am propus minim 15 goluri, sper să ajung acolo sau să dau chiar mai multe. Mi-aș dori ca la un moment dat să joc lângă Ibrahimovic, dar este în vârstă și nu cred că mai apuc, așa că rămâne Mbappe. Barcelona este clubul meu preferat. Îmi place mie, mi-a plăcut Messi când juca acolo și de aceea”, a spus Jovan Markovic, într-un interviu acordat pentru clubul său.

Gol spectaculos marcat la ultimul meci al Craiovei

Introdus pe teren în minutul 68 al meciului cu CS Mioveni, Jovan Markovic și-a trecut numele pe lista marcatorilor, după o execuție de vis, în minutul trei al prelungirilor partidei. Meciul Universitatea Craiova - Mioveni s-a încheiat 5-2.