"E FCSB campioană?" Răspunsul lui Dumitru Dragomir + sfat pentru Gigi Becali: "Dă-l la Divizia B sau C!"

Dumitru Dragomir eduard radaslavescu Farul Constanta FCSB Gigi Becali Superliga
Data publicarii: Duminica 31 Martie 2024, 23:25
Data actualizarii: Luni 01 Aprilie 2024, 00:14

FCSB a învins Farul, la Ovidiu, scor 1-0, iar liderul s-a distanțat la șapte puncte de a doua clasată, Universitatea Craiova, scor 1-0.

Întrebat după victoria lui FCSB dacă formația roș-albastră se poate considera deja campioană, Dumitru Dragomir a spus că "deocamdată nu", însă i-a acordat șanse de "99,99%".

Dumitru Dragomir: "Radaslavescu a fost mai mult decât umilit! Dă-l să joace la Divizia B sau C"

Fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal a criticat decizia celor de la FCSB de a-l înlocui pe tânărul Eduard Radaslavescu după doar 28 de minute. Dragomir îl sfătuiește pe Gigi Becali să îl împrumute pe fotbalistul ofensiv la o echipă dintr-o ligă inferioară pentru a-i oferi șansa de a evolua constant.

"Nu, deocamdată nu e FCSB campioană, dar e 99,99%. Mă tem să nu își dea cu stângul în dreptul de acum înainte, cum și-a dat Rapidul.

Nu mi-a plăcut o schimbare, Radaslavescu prea repede a fost scos și e păcat de copilul ăsta. Se pierde și a fost unul dintre marile talente ale României. Mai mult decât umilit a fost.

Ăsta e cuvântul, distrus! Dacă mai are o întâmplare ca asta, e terminat ca fotbalist. Indiferent ce s-a întâmplat, nu trebuia scos după 28 de minute. Dacă vrei să-l faci fotbalist, dă-l să joace undeva, la Divizia B, la Divizia C, oriunde, dar dă-l să joace meci de meci!

Mi-a plăcut meciul, a fost destul de alert. Putea să câștige și Farul", a spus Dumitru Dragomir, la Prima Sport.

Titularizat la FCSB în locul lui Octavian Popescu, Eduard Radaslavescu a fost jucătorul cu care liderul a început pentru a respecta regula U21. Tânărul jucător nu a avut un start grozav de meci și a fost schimbat după doar 28 de minute cu Octavian Popescu.

Vizibil deranjat de înlocuirea rapidă, Radaslavescu a plecat supărat direct la vestiare. Cei mai mulți coechipieri au mers spre tânărul jucător de la FCSB pentru a-l consola.

• Radaslavescu a jucat în 19 meciuri ale lui FCSB din acest sezon. A fost titular doar de patru ori, a strâns aproximativ 400 de minute și nu a reușit vreun gol sau assist.