Dinamo - victorie in prelungiri!

Data publicarii: Duminica 15 Aprilie 2007, 18:06
Data actualizarii: Duminica 15 Aprilie 2007, 18:06
DINAMO 2 - 1 FC ARGES

Dinamo se distanteaza la 10 puncte in fruntea clasamentului. Amenintarea de la Cluj inca e tinuta la respect de "cainii" lui Rednic, care au reusit sa o bata pe FC Arges, astazi, in Stefan cel Mare.

Pentru Dinamo a marcat cuplul N&D, care a prins viata dupa victoria zdrobitoare din Ghencea, 4-2 cu Steaua, in etapa trecuta.

Minutul 21 a adus primul gol al meciului, Danciulescu marcator, iar Ganea de la Rapid are contracandidat serios la titlul de goalgetter in acest sezon. Argesul a ripostat prin Tanasa, iar minutul 63 a adus golul in tabara argesenilor. Minutul 93, ultima faza a meciului, arbitrul e gata sa fluiere, iar Niculescu nu e multumit de scor. Asa ca profita de o eroare grava a apararii lui FC Arges si marcheaza golul victoriei. 2-1 pentru Dinamo, iar "cainii" se indreapta spre grupele UEFA Champions League, pe cand Argesul aluneca spre Liga a II-a.