DINAMO - SEPSI OSK 0-0 | Salomao a ratat incredibil cu poarta goala, Niculescu rateaza debutul! Dinamo poate ajunge pe locul 12! Vezi toate fazele meciului

Dinamo Bucuresti Dinamo - Sepsi Dinamo - Sepsi LIVE Dinamo - Sepsi rezultat Sepsi Sf Gheorghe Superliga DINAMO - SEPSI LIVE
Data publicarii: Vineri 28 Septembrie 2018, 22:41
Data actualizarii: Vineri 28 Septembrie 2018, 22:54

Urmarim si comentam impreuna DINAMO - SEPSI, LIVE pe WWW.SPORT.RO, pe Facebook/SPORT.RO si in aplicatia SPORT.RO!

FINAL: DINAMO 0-0 SEPSI

FAZELE MECIULUI

• DINAMO - SEPSI LIVE

FINAL - Dinamo si Sepsi incheie la egalitate scor 0-0. Dinamo este pe locul 10 cu 11 puncte, dar poate ajunge pana pe locul 12, in timp ce Sepsi urca pe podium cu 16 puncte.

MIN 90 - Tandia primeste cartonas galben pentru tragere de timp in momentul schimbarii.

MIN 77 - Niczuly este ingerul pazitor al lui Sepsi! Parada excelenta la sutul periculos trimis din interiorul careului de Salomao.

MIN 75 - Tandia rateaza o ocazie buna pentru Sepsi. A trimis periculos cu capul din interiorul careului. Penedo a intervenit excelent si a respins in corner.

MIN 74 - Ocazie importanta ratata de Dinamo. Sorescu a trimis un sut periculos pe poarta, dar Niczuly a respins pana la  Daniel Popa care a dat pe langa minge.

MIN 65 - Dinamo are primul corner al partidei abia in minutul 65. "Cainii" au trimis in centrul terenului, dar Niczuly a respins. Apoi din centrarea lui Nistor, Ricardo Grigore a trimis peste poarta.

MIN 58 - Salomao ia o actiune pe cont propriu si dupa ce a driblat un fundas advers, a trimis mingea direct in bratele lui Niczuly.

MIN 52 - Ocazie mare de gol pentru Dinamo. Salomao nu reuseste sa inscrie din interiorul careului. Portarul oaspetilor era cazut, iar dinamovistii puteau profita de greseala din defensiva lui Sepsi OSK.

MIN 48 - Draghici are al doilea sut pe poarta al partidei. Minge trimisa direct in bratele lui Penedo.

Incepe repriza secunda - Niculescu a facut prima schimbare la pauza . A intrat Gomelt si a iesit Aramndo Cooper.

PAUZA - Se intra cu 0-0 la cabine. Meci fara prea multe suturi spre poarta in Stefan cel Mare. Statisticile arata ca ambele echipe marcheaza mai mult in repriza secunda.

MIN 45 - Draghici a trimis primul sut pe poarta al acestei partide. A lovit insa modest mingea si Penedo a prins fara probleme.

MIN 38 - Lipsesc suturile pe poarta in Stefan cel Mare. Doar doua trei ocazii de poarta. Suturi alaturi date de Nistor si Fulop.

MIN 34 - Nistor si-a incercat din nou norocul cu un sut de la distanta. Mingea s-a dus mult pe langa poarta lui Sepsi.

MIN 29 - Prima ocazie a lui Dinamo este ratata de Nistor. Capitanul formatiei lui Niculescu trimite putin pe langa poarta din afara careului.

MIN 17 - Sepsi are primul sut spre poarta al partidei. Fulop trage din afara careului, dar mingea trece pe langa poarta lui Penedo.

MIN 12 - N-au fost faze de poarta in Dinamo - Sepsi. Ritm bun, dar ocazii 0 in Stefan ce Mare.

MIN 1 - A inceput partida dintre Dinamo si Sepsi OSK. Cu o victorie, Dinamo poate urca pana pe locul 8 in timp ce Sepsi daca invinge, urca pe locul 2 la egalitate de puncte cu prima clasata FCSB.

Este primul meci al lui Claudiu Niculescu pe banca lui Dinamo in Liga 1, dar si primul sau meci ca antrenor in prima Liga a Romaniei dupa o jumatate de an.

Meciul face parte din etapa a 10-a a campionatului. In prezent, Sepsi ocupa locul al patrulea in Liga 1 cu 15 puncte, in timp ce Dinamo se afla in afara locurilor de play-off, cu doar 10 puncte.

ECHIPELE DE START

Dinamo: Penedo - Corbu, Mezague, Katiskas, Popovici - Cooper, R.Grigore - Hanca, Nistor, Salomao - Popa

Sepsi: Niczuly - De Moura, Viera, Jovanovici, Sato - Velev, Vasvari - Draghici, Nouvier, Fulop - Tandia

Dinamo a castigat meciul din Cupa Romaniei, cu Dacia Unirea Braila, scor 3-1, in vreme ce Sepsi a reusit sa invinga la penalty-uri ASU Poli Timisoara.