Dinamo nu a reusit sa-si ia revansa dupa eliminarea din Europa League: Dinamo 1-1 Hajduk Split! GOL Kone

Ionel Danciulescu Dinamo Marius Alexe Superliga
Data publicarii: Vineri 04 Februarie 2011, 18:10
Data actualizarii: Vineri 04 Februarie 2011, 20:13

Echipa lui Ioan Andone a terminat la egalitate amicalul cu croatii de la Hajduk Split

Golul echipei bucurestene a fost reusit de Kone, in minutul 12, dupa ce Hajduk a deschis scorul in minutul 8.

Ioan Andone a inceput jocul cu urmatoarea formula de joc: Balgradean - Rubio, Grigore, Moti, Bordeanu - Paun, Kone, C. Munteanu, Vl. Munteanu - Danciulescu, Alexe. Au mai evoluat: Diabate, Tucudean, Patrascu, Craciun si Stanescu.

In primele patru partide amicale din Antalya, Dinamo a inregistrat o infrangere, scor 0-3 cu Austria Viena, doua victorii, 2-0 cu Obolon Kiev si 4-0 cu Dacia Chisinau, si o remiza, scor 0-0 cu Partizan Belgrad.

In urmatoarea partida amicala, programata duminica, Dinamo va intalni formatia sud-coreeana Gyeongnam FC.